Nové angažmá Dominika Haška. Bude pilotem rychlého vozu

Sport Sport
10. 10. 2011 10:00
Brankář piluje umění, aby získal závodní licenci
Dominátor v kokpitu rychlého auta
Dominátor v kokpitu rychlého auta | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Rakouská sázková kancelář Interwetten přivedla hokejového brankáře Dominika Haška k řízení rychlý aut. Hašek, v tomto roce bez angažmá v některém z hokejových klubů, se totiž stal jedním z vítězů celosvětové soutěže Interwetten o pilotáž závodního speciálu Lamborghini ve Španělsku.

Hašek jako jeden ze dvou Čechů postoupil do užšího výběru, při testování, v němž se porovnávaly schopnosti účastníků soutěže z jiných zemí, uspěl natolik, že má právo být na jeden závod pilotem rychlého vozu v ostrém závodě Lamborghini Super Trofeo v Barceloně.

Čtěte o Haškovi:

V jeho případě ale ještě podmínkou je, aby získal jednorázovou závodní licenci. Dominátor musí absolvovat ještě kurz, úspěšně složit závěrečné zkoušky a porovnat své síly na závodním okruhu v Mostě. Zde se rozhodne, zda skutečně usedne za volant vozu Lamborghini Gallardo s 570 koňmi v ostrém závodu na španělském okruhu Formule 1 v barvách týmu Gravity-Charouz Racing.

Trénink na simulátoru. Hašek si jako v hokeji přidává
Trénink na simulátoru. Hašek si jako v hokeji přidává | Foto: Aktuálně.cz

Podle informací Aktuálně.cz Hašek usilovně trénuje na trenažéru, aby se mu to podařilo. Lidé, kteří ho měli možnost při tréninku sledovat, uvádějí, že kdyby s jeho nasazením trénovali skuteční závodní piloti, pak by Česko muselo mít několik účastníků v seriálu F1. Tak moc se Hašek „zakousl" do získávání potřebných znalostí.

"Přihlásil jsem se na Interwetten.com do soutěže a nevěděl jsem, že to dotáhnu tak daleko. Pomohla mi náhoda, ale v kvalifikaci jsem se opravdu snažil a o to víc mě to těší. I když bych rád byl první. Doufám, že v Barceloně se mi to jako členovi týmu Gravity-Charouz Racing splní," uvedl Hašek.

Čtěte o rychlých autech:

Při tréninku na trenažéru se prověřuje především schopnost rychlé reakce a to, jak účastník je vůbec schopen ovládat vůz na závodním okruhu. Interwetten ale ve své soutěži testoval například i znalosti angličtiny.

Ani s postřehem, ani s angličtinou Hašek potíž mít nemůže, oboje osvědčil při svém pobytu v NHL.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, tvořily se kolony

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět.

Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému, k nehodě přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Před 06:00 se podařilo následky nehody odstranit a dálnici znovu otevřít.

Nehoda se stala na 12. kilometru směrem na Brno. Kolize dvou osobních aut skončila podle informací silničářů vážným zraněním. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy