reklama
 
 

Nové angažmá Dominika Haška. Bude pilotem rychlého vozu

10. 10. 2011 10:00
Brankář piluje umění, aby získal závodní licenci

Praha - Rakouská sázková kancelář Interwetten přivedla hokejového brankáře Dominika Haška k řízení rychlý aut. Hašek, v tomto roce bez angažmá v některém z hokejových klubů, se totiž stal jedním z vítězů celosvětové soutěže Interwetten o pilotáž závodního speciálu Lamborghini ve Španělsku.

Hašek jako jeden ze dvou Čechů postoupil do užšího výběru, při testování, v němž se porovnávaly schopnosti účastníků soutěže z jiných zemí, uspěl natolik, že má právo být na jeden závod pilotem rychlého vozu v ostrém závodě Lamborghini Super Trofeo v Barceloně.

Čtěte o Haškovi:

V jeho případě ale ještě podmínkou je, aby získal jednorázovou závodní licenci. Dominátor musí absolvovat ještě kurz, úspěšně složit závěrečné zkoušky a porovnat své síly na závodním okruhu v Mostě. Zde se rozhodne, zda skutečně usedne za volant vozu Lamborghini Gallardo s 570 koňmi v ostrém závodu na španělském okruhu Formule 1 v barvách týmu Gravity-Charouz Racing.

Podle informací Aktuálně.cz Hašek usilovně trénuje na trenažéru, aby se mu to podařilo. Lidé, kteří ho měli možnost při tréninku sledovat, uvádějí, že kdyby s jeho nasazením trénovali skuteční závodní piloti, pak by Česko muselo mít několik účastníků v seriálu F1. Tak moc se Hašek „zakousl" do získávání potřebných znalostí.

"Přihlásil jsem se na Interwetten.com do soutěže a nevěděl jsem, že to dotáhnu tak daleko. Pomohla mi náhoda, ale v kvalifikaci jsem se opravdu snažil a o to víc mě to těší. I když bych rád byl první. Doufám, že v Barceloně se mi to jako členovi týmu Gravity-Charouz Racing splní," uvedl Hašek.

Čtěte o rychlých autech:

Při tréninku na trenažéru se prověřuje především schopnost rychlé reakce a to, jak účastník je vůbec schopen ovládat vůz na závodním okruhu. Interwetten ale ve své soutěži testoval například i znalosti angličtiny.

Ani s postřehem, ani s angličtinou Hašek potíž mít nemůže, oboje osvědčil při svém pobytu v NHL.

autor: Sport | 10. 10. 2011 10:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama