V souboji příběhů legenda NASCAR ostrouhala, vyhrál "muž se zlomenou nohou"

Nedělním dramatem na oválu Homestead-Miami Speedway vyvrcholil Sprint Cup, elitní šampionát zámořské série NASCAR. V souboji dvou silných příběhů nakonec triumfoval Kyle Busch.
Kyle Busch (vpravo) se vyřazovacím sítem prodral mezi kvarteto uchazečů o titul. Jeho soupeři byli (zleva) Jeff Gordon, Kevin Harvick a Martin Truex junior. Mezi nimi se mělo rozhodnout o vítězi ve stylu "kdo přijede nejdřív do cíle, ten je šampion".
Kromě velkých peněz se bojovalo o prostřední trofej, ty dvě krajní patřily šampionům nižších sérií NASCAR.
V Miami se v neděli všechno točilo kolem Jeffa Gordona. 44letý veterán se rozhodl ukončit 25leté působení v NASCAR a díky senzačnímu triumfu na nejkratším oválu celé sezony v Martinsville se jako první kvalifikoval do velkého finále.
Fanoušci i mnozí soupeři přáli Gordonovi - závodícímu s legendárním číslem 24 - vítězné loučení,..
Foto: NASCAR via Getty Images
Radek Vičík Radek Vičík
24. 11. 2015 12:08
Nedělním dramatem na oválu Homestead-Miami Speedway vyvrcholil Sprint Cup, elitní šampionát zámořské série NASCAR. V souboji dvou silných příběhů nakonec triumfoval Kyle Busch, legendární Jeff Gordon se titulem po 25 letech se seriálem nerozloučil.

Více o NASCAR čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V soutěži o miliardovou armádní zakázku na BVP zůstaly tři firmy

Předběžnou nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Německé konsorcium PSM s obrněncem Puma se rozhodlo soutěž opustit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy