Na Rally Queensland se udála smrtelná nehoda.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Youtube

Brisbane - Vážná nehoda se smrtelnými následky dnes zastínila Rallye Queensland.

Jedna z posádek podle prohlášení pořadatelů havarovala při průjezdu lesem a navigátor zůstal na místě mrtvý, řidiče převezli záchranáři letecky do nemocnice v Brisbane se zraněními hrudníku a páteře.

Čtyřicetiletý pilot je ve vážném, ale stabilizovaném stavu.

Podle dostupných informací šlo o domácí posádku startující v závodu v mistrovství Queenslandu. Smrtelná nehoda se v této soutěži přihodila poprvé v její 46 let trvající historii.

Rallye Queensland je od roku 2009 mezinárodní soutěží a je součástí asijsko-pacifického mistrovství, jehož dalšími zastávkami jsou například Čína, Malajsie, Japonsko či Thajsko. V Queenslandu závod i po tragédii pokračoval a suverénním vítězem hlavní kategorie se stal tovární jezdec Škody a finský šampion Esapekka Lappi s vozem Fabia S2000.

před 24 minutami

Lipsko navzdory střelecké převaze pouze remizovalo ve Stuttgartu

Fotbalisté Lipska v úvodním kole bundesligy remizovali ve Stuttgartu 1:1. O jediný gól hostů se postaral nejlepší hráč minulé ligové sezony Christopher Nkunku. Čtvrtému týmu minulé sezony nestačilo na výhru ani 27 střel a po prohře v Superpoháru s Bayernem Mnichov si připsali ztrátu i v ligové soutěži.

V 8. minutě otevřel skóre francouzský útočník Nkunku, který byl díky 20 brankám a 13 asistencím vyhlášen nejlepším hráčem minulé ligové sezony. I druhý gól vstřelil francouzský fotbalista, záložník Stuttgartu Ahamada, který ve 31. minutě vyrovnal. Patnáctý tým minulé sezony prohrál s Lipskem předchozích šest zápasů za sebou, ve druhém poločase však i přes velkou útočnou aktivitu hostů neinkasoval.