Zlatou přilbu senzačně vyhrál Fin, českým jezdcům se v Pardubicích nedařilo

rav rav
24. 9. 2023 16:37
Timo Lahti jako první Fin v historii vyhrál jubilejní 75. ročníku plochodrážního závodu o Zlatou přilbu města Pardubic. Čeští jezdci se podruhé během tří let vůbec neprobojovali do semifinálové dvanáctky.
Finský jezdec Timo Lahti slaví triumf v 75. ročníku Zlaté přilby
Finský jezdec Timo Lahti slaví triumf v 75. ročníku Zlaté přilby | Foto: ČTK

Krátce po startu finálové jízdy spadl trojnásobný vítěz Jason Doyle z Austrálie, který byl jediným jezdcem z nejlepší šestky, kdo už dokázal na oválu ve Svítkově vyhrát.

Do vedení šel po opakovaném startu startu Polák Jakub Jamrog, ale v druhé polovině šestikolového finále se před něj dostal 31letý Fin, který si také dojel pro cennou trofej. Lahti je podle pořadatelů už padesátým vítězem tohoto závodu. Třetí za Jamrogem dnes skončil Dimitri Bergé z Francie. Doyle do cíle nedojel, postihl ho defekt. 

Čeští jezdci Václav Milík a Jan Kvěch vypadli už ve čtvrtfinálových skupinách, v nichž se neprobojovali do postupující trojice.

Zlatá přilba, 75. ročník mezinárodního závodu na ploché dráze v Pardubicích:

Finále: 1. Lahti (Fin.), 2. Jamróg (Pol.), 3. Berge (Fr.), 4. Lyager (Dán.), 5. Covatti (It.), Doyle (Austr.) nedokončil.

Malé finále: 1. Ellis (Brit.), 2. Wölbert (Něm.), 3. Žagar (Slovin.), 4. Lidsey (Austr.), 5. Smektala (Pol.), 6. Lebeděvs (Lot.).

Čeští jezdci Milík a Kvěch vyřazeni ve čtvrtfinále, Chlupáč, Klíma, Jeníček a Krčmář vyřazeni ve vylučovacích skupinách.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy