Kopecký přerušil panování Kresty v Krumlově

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 5. 2012 17:11
Po pěti vítězstvích Romana Kresty v řadě ovládl rallye Český Krumlov Jan Kopecký.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Matěj Skalník

Český Krumlov - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál Rallye Český Krumlov, ovládl tak i čtvrtý díl mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Hlavní favorit rallye i šampionátu porazil druhého Romana Krestu o téměř jednu minutu. Kopecký přerušil Krestovu sérii pěti výher na jihu Čech a upevnil si postavení v čele seriálu.

Kopecký byl v čele rallye od první rychlostní zkoušky, až v desátém testu si připsal první a nakonec i jediný dílčí nezdar. Kvůli defektu přední pneumatiky totiž ztratil 21 sekund. Jeho cestu za vítězstvím to ale nezkomplikovalo, následně získal náskok zpět a ještě se mu podařilo jej zvýraznit.

Za Krestou, jenž je druhý i v průběžném pořadí šampionátu, skončil Václav Pech, který měl během dvoudenní rallye hned několik defektů. Pech nakonec zaostal za Kopeckým o 2:33 minuty, čtvrtý skončil Jaromír Tarabus a pátý byl Martin Semerád, nejlepší z pilotů startujících s produkčním mitsubishi. Nejrychlejší čtveřice řídila speciály kategorie S2000.

Pátým závodem MMČR bude Rallye Hustopeče, která se uskuteční 22. a 23. června.

Rallye Český Krumlov, čtvrtý závod mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia S2000) 1:39:59,7, 2. Kresta, Gross (Škoda Fabia S2000) -59,9, 3. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -2:33,6, 4. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia S2000) -3:31,8, 5. M. Semerád, Ceplecha (Mitsubishi Lancer Evo IX) -4:25,3, 6. Orsák, Šmeidler (Mitsubishi Lancer Evo IX) -4:30,0.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy