Kopecký přerušil panování Kresty v Krumlově

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 5. 2012 17:11
Po pěti vítězstvích Romana Kresty v řadě ovládl rallye Český Krumlov Jan Kopecký.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Matěj Skalník

Český Krumlov - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál Rallye Český Krumlov, ovládl tak i čtvrtý díl mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Hlavní favorit rallye i šampionátu porazil druhého Romana Krestu o téměř jednu minutu. Kopecký přerušil Krestovu sérii pěti výher na jihu Čech a upevnil si postavení v čele seriálu.

Kopecký byl v čele rallye od první rychlostní zkoušky, až v desátém testu si připsal první a nakonec i jediný dílčí nezdar. Kvůli defektu přední pneumatiky totiž ztratil 21 sekund. Jeho cestu za vítězstvím to ale nezkomplikovalo, následně získal náskok zpět a ještě se mu podařilo jej zvýraznit.

Za Krestou, jenž je druhý i v průběžném pořadí šampionátu, skončil Václav Pech, který měl během dvoudenní rallye hned několik defektů. Pech nakonec zaostal za Kopeckým o 2:33 minuty, čtvrtý skončil Jaromír Tarabus a pátý byl Martin Semerád, nejlepší z pilotů startujících s produkčním mitsubishi. Nejrychlejší čtveřice řídila speciály kategorie S2000.

Pátým závodem MMČR bude Rallye Hustopeče, která se uskuteční 22. a 23. června.

Rallye Český Krumlov, čtvrtý závod mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia S2000) 1:39:59,7, 2. Kresta, Gross (Škoda Fabia S2000) -59,9, 3. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -2:33,6, 4. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia S2000) -3:31,8, 5. M. Semerád, Ceplecha (Mitsubishi Lancer Evo IX) -4:25,3, 6. Orsák, Šmeidler (Mitsubishi Lancer Evo IX) -4:30,0.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy