Hayden na konci sezony odejde z týmu Ducati

ČTK ČTK
19. 7. 2013 8:42
Bývalý mistr světa MotoGP Nicky Hayden na konci sezony opustí tým Ducati.
Bývalý mistr světa MotoGP Nicky Hayden
Bývalý mistr světa MotoGP Nicky Hayden | Foto: Reuters

Laguna Seca (USA) - Bývalý mistr světa MotoGP Nicky Hayden na konci sezony opustí tým Ducati. Jednatřicetiletý americký motocyklista přiznal, že zatím neví, jestli bude v kariéře v královské kubatuře dál pokračovat.

"S Ducati se do příštího ročníku znovu nevrátím, vlastně si nejsem jistý, co budu dělat," řekl na tiskové konferenci před domácí Velkou cenou v Laguna Seca, která je na programu během tohoto víkendu. "Mám nějaké zajímavé možnosti," připustil rodák z Kentucky.

"Mé srdce samozřejmě patří MotoGP, ale musím zvážit pro a proti. Bohužel výsledky nejsou takové, jak jsem v posledních letech plánoval, ale jsou takové, jaké jsou," řekl šampion ročníku 2006, který byl od roku 2010 v šampionátu postupně sedmý, osmý a devátý a deváté místo zatím drží i v tomto ročníku.

Hayden vyhrál titul ještě ve stáji Honda, k Ducati přestoupil v roce 2009, avšak na vítězství v některém ze závodů čeká o tři roky déle. Podle agentury Reuters by ho v Ducati mohl nahradit Brit Cal Crutchlow.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy