Hayden na konci sezony odejde z týmu Ducati

ČTK ČTK
19. 7. 2013 8:42
Bývalý mistr světa MotoGP Nicky Hayden na konci sezony opustí tým Ducati.
Bývalý mistr světa MotoGP Nicky Hayden
Bývalý mistr světa MotoGP Nicky Hayden | Foto: Reuters

Laguna Seca (USA) - Bývalý mistr světa MotoGP Nicky Hayden na konci sezony opustí tým Ducati. Jednatřicetiletý americký motocyklista přiznal, že zatím neví, jestli bude v kariéře v královské kubatuře dál pokračovat.

"S Ducati se do příštího ročníku znovu nevrátím, vlastně si nejsem jistý, co budu dělat," řekl na tiskové konferenci před domácí Velkou cenou v Laguna Seca, která je na programu během tohoto víkendu. "Mám nějaké zajímavé možnosti," připustil rodák z Kentucky.

"Mé srdce samozřejmě patří MotoGP, ale musím zvážit pro a proti. Bohužel výsledky nejsou takové, jak jsem v posledních letech plánoval, ale jsou takové, jaké jsou," řekl šampion ročníku 2006, který byl od roku 2010 v šampionátu postupně sedmý, osmý a devátý a deváté místo zatím drží i v tomto ročníku.

Hayden vyhrál titul ještě ve stáji Honda, k Ducati přestoupil v roce 2009, avšak na vítězství v některém ze závodů čeká o tři roky déle. Podle agentury Reuters by ho v Ducati mohl nahradit Brit Cal Crutchlow.

 

Právě se děje

před 49 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy