FOTO V Kopné sprintoval nejrychleji Kresta

Posádka Kostka - Houšť, která letos vede průběžné pořadí rallysprintového šampionátu s vozem Citroën C4 WRC bohužel v závěru soutěže havarovala
Domácí soutěž letos nevynechal ani Roman Kresta, který tento závod absolvoval při české premiéře se špičkovým vozem Ford Focus WRC
Závodníky čekalo celkem 76,5 ostrých kilometrů jedné z nejnáročnější, ale také nejoblíbenější soutěže
Fotogalerie z rallysprintu Kopná 2012
Matěj Skalník
14. 5. 2012 9:49
Oblíbená a populární Kopná se jela v letošním roce podvacáté a přinesla dramatický boj od úvodní rychlostní zkoušky až do samotného závěru.

Pořadatelé z Rallysprint klubu AČR v Podkopné Lhotě připravili parádní podívanou s kvalitní startovní listinou.

Vítězem XX. AUTOGAMES Rallysprint Kopná 2012 se stala ve Slušovicích posádka Roman Kresta, Tomáš Kašpárek na voze Ford Focus WRC. Luhačovický jezdec vyhrál na Kopné již počtvrté a před svými pronásledovateli získal téměř dvouminutový náskok. Na druhém místě skončili Antonín Tlusťák, Jan Škaloud (Mitsubishi Lancer WRC 05), třetí dojeli s odstupem pouhých 0,5 vteřiny na Tlusťáka Roman Odložilík, Martin Tureček (Citroën C4 WRC). Souboj o vítěze rozhodla předposlední rychlostní zkouška Májová, kde krátce před cílem havaroval Tomáš Kostka (Citroën C4 WRC), který sváděl tuhý souboj o prvenství právě s Krestou.