Formule v Maďarsku: Čtyřikrát požár. Souhra náhod?

rou
4. 8. 2008 11:00
Kvůli netěsnícím tankovacím hadicím šlehaly plameny
Mechanici Toyoty se museli v Maďarsku vypořádat s problémy při tankování.
Mechanici Toyoty se museli v Maďarsku vypořádat s problémy při tankování. | Foto: Reuters

Budapešť - Hned čtyři stáje formule jedna musely při Velké ceně Maďarska řešit stejné problémy.

Při doplňování paliva v boxech z monopostů Toro Rosso, Williams, Honda a Toyota vyšlehly plameny.

Všechny týmy, které mají při závodě k dispozici stejné hrdlo tankovací hadice od jedné firmy, teď hledají příčinu incidentu.

Podle šéfa mechaniků Toyoty je na vině kombinace vysokých teplot, které v Maďarsku panovaly, a snahy natankovat monopost opravdu maximálně.

Heikki Kovalainen slaví své první vítězství ve formuli jedna.
Heikki Kovalainen slaví své první vítězství ve formuli jedna. | Foto: Reuters
Čtěte více:
Všechno šlo skvěle, smutnil Massa. Chyběla dvě kola
Massa přišel o výhru, první triumf slaví Kovalainen

"Musíme se na to vážně podívat," řekl John Howett serveru autosport.com. "Ztratili jsme tím kolem pěti vteřin, myslíme si, že problém je v teplotě," přemítá.

Příliš velká náhoda?

"Když je takové teplo, v nádrži se vytvoří určitý tlak. A s palivem, které nemůžeme chladit tak, jak bychom si představovali... všichni měli problémy - Toro Rosso, Honda i Williams řešili stejný incident," upozorňuje Howett.

"Dělali jsme, co jsme mohli, ale někdy je to náladové. Navíc si nemůžeme upravovat hrdla hadic, to je standardizované vybavení," posteskl si šéf týmu mechaniků Toyoty.

"Všechno, co zatím můžeme říct, je to, že hrdlo hadice nesedělo přesně," uvedl Nick Fry ze stáje Honda.

"Nic jiného v tom podle všeho nebylo a kvůli tomu se nám rozlil půl litr benzínu. Pak jsme použili jinou hadici a všechno bylo v pořádku," popisoval problém u Hondy Fry.

"Bude zajímavé zjistit, co se stalo u ostatních stájí, protože to není normální, aby se vyskytlo tolik malých požárů. Může to být souhra náhod, ale těch náhod je nějak moc," podotýká.

 

Právě se děje

před 27 minutami

UEFA kvůli koronaviru zrušila kvalifikační zápas Ligy mistrů

Kvalifikační zápas fotbalové Ligy mistrů mezi severoirským Linfieldem a Dritou z Kosova se dnes v Nyonu hrát nebude. Po druhém pozitivním testu na koronavirus mezi hráči kosovského šampiona umístily švýcarské úřady tým do karantény.

UEFA na základě tohoto rozhodnutí finálový zápas kvalifikační fáze Ligy mistrů odložila. Nový termín zatím není znám, vítěz by se nicméně už za týden měl střetnout v 1. předkole s Legií Varšava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy