I osm let po nehodě je "Schumiho" zdraví stále tajemstvím, do F1 naskočil jeho syn

I osm let po nehodě je "Schumiho" zdraví stále tajemstvím, do F1 naskočil jeho syn
K osudné nehodě došlo  29. prosince 2013.  Populární "Schumi" si i přes to, že měl na sobě helmu, vážně poranil hlavu. Při sjezdu neupraveného svahu narazil po pádu hlavou do skály.
"Stále mi každý den ukazuje, jak je silný. Žijeme společně doma, rehabilitujeme, děláme všechno, co se dá, aby se Michael cítil dobře. A aby prostě cítil svou rodinu, své pouto," říká Schumacherova manželka Corinna v dokumentu.
Jeho syn Mick zatím vyhrával v nižších seriálech. Roku 2018 se stal evropským šampionem F3, o rok později triumfoval ve formuli 2.
Po nehodě podstoupil dvě operace mozku a byl několik měsíců v kómatu.
Foto: ČTK
rav rav
29. 12. 2021 18:07
Před osmi lety, 29. prosince 2013, utrpěl Michael Schumacher vážný úraz hlavy při lyžařské nehodě ve Francii. Od té doby je jeho zdravotní stav přísně střeženým tajemstvím. Jméno Schumacher ale ze světa F1 nezmizelo, letos debutoval jeho 22letý syn Mick.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Drony objevily v Českém Švýcarsku šest míst s vyšší teplotou, hasiči je prolévají vodou

Drony opět našly v Českém Švýcarsku šest míst se zvýšenou teplotou u Pravčické brány, Gabrieliny stezky a Borového dolu. Místa prolévají hasiči vodou. Na twitteru o tom v pondělí ráno informoval mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan. Noc podle něj byla klidná.

Poslední hašené území si správa národního parku, kde se 24. července rozhořel nejrozsáhlejší lesní požár v České republice, převzala v pátek odpoledne. Hasiči už od počátku minulého týdne postupně opouštěli České Švýcarsku, vystřídalo se jich tam zhruba šest tisíc.

Předané oblasti hlídají dobrovolní hasiči, které si zajistila správa. Na Mezní Louce, kde vznikla provizorní zbrojnice, je 40 profesionálních hasičů. Marvan v pondělí sdělil, že se střídají po 24 hodinách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Epidemie koronaviru v Česku stále zpomaluje, za neděli přibylo 277 pozitivních lidí

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru. Je to stejný počet jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na sto tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od konce července epidemie v zemi zpomalovala, o víkendu se ale mezitýdenní pokles nových případů zastavil. V sobotu přibylo asi o desetinu případů více než před týdnem. Víkendové nárůsty bývají pravidelně nejnižší z celého týdne, protože je nejmenší zájem o testování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy