Frustrovaný Stroll v boxech mrštil volantem a vylil si vztek na osobním trenérovi

Radek Vičík Radek Vičík
7. 10. 2023 7:00
Naštvání Lance Strolla po zpackané kvalifikaci na Velkou cenu Kataru formule 1 vyvrcholilo výstupem v depu Aston Martinu.

24letý pilot po vyřazení z první části boje o pole position vyhodil volant z kokpitu svého vozu. Pak při odchodu z boxů odstrčil člena svého týmu Henryho Howa. Přitom jde o Kanaďanova osteopata a osobního trenéra. Závodník mu vděčí za to, že mu pomohl zotavit se ze zranění poté, co si při předsezónní nehodě na kole zlomil zápěstí.

Stroll ve včerejší kvalifikaci obsadil až 17. pozici. Byl o 1,1 sekundy pomalejší než jeho týmový kolega Fernando Alonso, který obsadil v této fázi třetí pozici. Na oficiálních stránkách F1 doslova uvedl, že to byl "posr*ný" trénink.

"První rychlé kolo mi smazali kvůli porušení limitů trati a v druhém mě zbrzdil provoz na trati, takže jsem měl před posledním měřeným okruhem co dělat. Auto jelo dobře, ale prostě mi chybělo tempo," prohlásil už smířlivěji v tiskové zprávě stáje Aston Martin.