Verstappenova vítězná série v kvalifikaci pokračuje, Pérez znovu zaváhal

Radek Vičík Radek Vičík
30. 6. 2023 18:08
Max Verstappen na domácím okruhu Red Bullu vyhrál dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska formule 1 a počtvrté za sebou odstartuje do Grand Prix z pole position.

Nizozemec na Red Bull Ringu porazil o 48 tisícin sekundy Charlese Leclerca s Ferrari, třetí skončil další pilot Scuderie Carlos Sainz junior. Druhý muž aktuálního pořadí MS Sergio Pérez počtvrté za sebou neuspěl v druhé fázi boje o pole position a odstartuje až z osmé řady.

První část kvalifikace byla přerušena už po šesti minutách poté, co Alfa Romeo finského pilota Valtteriho Bottase po smyku zůstala stát ve výjezdu z první zatáčky. Přesto se jezdec dokázal kvalifikovat do další části.

Velkým dnešním tématem byla jízda ve vytyčených hranicích tratě. Za jejich překročení přišli jezdci o řadu měřených časů.

"Bylo to dnes těžké kvůli limitům tratě. Neděláme to schválně, ale v rychlých zatáčkách je velmi těžké poznat, kde je bílá čára (označující hranici tratě). Je to o přežití a trochu nám to bere radost ze závodění. Ale pořád se mi podařilo zajet dostatečně rychlé kolo," uvedl vítězný Verstappen.

Nejvíc na souboj s ředitelstvím závodu doplatil Pérez, který v druhé fázi boje o pole position přišel dokonce o dva rychlé časy. To znamenalo, že se znovu neprobojoval do třetího dějství kvalifikace. Spolu s ním vypadl také George Russell v Mercedesu.

Sprint s vlastní zkrácenou kvalifikací startuje v sobotu v 16.30 hodin našeho času, samotná Velká cena Rakouska pak v neděli v 15 hodin.

Výsledky:

 

Právě se děje

Další zprávy