Enge v úvodu Le Mans třetí

ČTK
19. 3. 2006 14:08
Český automobilový jezdec Tomáš Enge byl členem bronzové posádky kategorie GT1 ve víkendovém dvanáctihodinovém závodě v Sebringu, v zahajovacím dílu americké série vytrvalostních závodů Le Mans. V absolutním pořadí obsadili členové továrního týmu Aston Martin šestou pozici, Enge se ve své kategorii blýskl nejrychlejším časem na jedno kolo.

Engeho kolegy byli Darren Turner a Nicolas Kiesa, druhá posádka společnosti Prodrive ve složení Pedro Lamy, Stéphane Sarrazin a Jason Bright skončila ve své divizi ještě o příčku lépe a prohrála jen s corvettou Dána Jana Magnussena.

"Začali jsme trochu pomaleji než ostatní, ale v noci jsme pak najednou jezdili stejné časy. Souboj o třetí místo byl skvělý," uvedl v tiskové zprávě Enge, který v posledních kolech odrážel nápor další corvetty.

V absolutním pořadí zvítězila italsko-dánsko-skotská posádka Rinaldo Capello, Tom Kristensen, Allan McNish s audi, přičemž poprvé v historii automobilových závodů slavil triumf vůz s dieslovým motorem. Osmatřicetiletý Kristensen je se čtvrtým triumfem v Sebringu rekordmanem.

1. Capello, Kristensen, McNish (It., Dán., Skot./Audi R10) 349 kol, 2. C. Field, J. Field, Hallidayová (USA/Lola B05-AER) -4 kola, 3. Beretta, Gavin, Magnussen (Monako, Brit., Dán./Corvette C6-R) -11 kol, ...6. Enge, Turner, Kiesa (ČR, Brit., Dán./Aston Martin DB9) -25 kol.