Enge dojel sedmý ve třetím dílu Le Mans

ČTK
22. 5. 2006 11:08
Lexington - Tomáš Enge obsadil sedmé místo ve třetím dílu americké automobilové série vytrvalostních závodů Le Mans.

V Lexingtonu dojel společně s Britem Darrenem Turnerem na třetím místě v kategorii GT a zopakoval tak bronzové umístění z předchozích dvou dílů seriálu.

V celkovém hodnocení ztratila česko-anglická posádka s vozem Aston Martin čtyři kola.

Závod v Lexingtonu ovládly vozy Porsche. Nejrychlejší byla německo-francouzská posádka Timo Bernhard, Romain Dumas, za nimiž skončili jejich stájoví kolegové, Němci Sascha Maasen a Lucas Luhr.

Porsche ve vytrvalostních závodech obsadilo první dvě příčky poprvé od června 1998, kdy se to jeho jezdcům podařilo ve slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans.

Výsledky - absolutní pořadí:
1. Bernhard, Dumas (Něm., Fr./Porsche RS Spyder), 2. Maassen, Luhr (Něm./Porsche RS), 3. McNish, Capello (Brit., It./Audi R8) všichni 119 kol, ...7. Enge, Turner (ČR, Brit./Aston Martin DB9) -4 kola.