Namočený Dakar i zrádné duny. Účastníci slavné rallye si sáhli na dno sil

Namočený Dakar i zrádné duny. Účastníci slavné rallye si sáhli na dno sil
45. ročník Rallye Dakar je už týden minulostí. Soutěž, která se v roce 2020 přesunula z Jižní Ameriky do Saúdské Arábie, nabídla skutečně náročnou trasu. Závodníky potrápil i nečekaný déšť, který z některých řek udělal doslova bahenní pasti.
Organizátoři Dakaru tentokrát bohatě využili terénu ve čtvrté největší poušti světa Rub al-Chálí.
Josef Macháček v bugině Can-Am v barvách Buggyry absolvoval svůj už dvacátý Dakar. Jako jeden z mála účastníků rallye má za sebou zkušenosti z Afriky, Jižní Ameriky i Saúdské Arábie.
Nejvíc se toho ale odjelo v písečných dunách. Martin Macík v Ivecu si dojel pro svůj nejlepší výsledek kariéry, mezi piloty kamionů skončil druhý se ztrátou necelých 75 minut na vítězného Januse van Kasterena z Nizozemska.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 22. 1. 2023 21:31
Prohlédněte si bohatou galerii nejhezčích fotografií ze 45. ročníku Rallye Dakar, který skončil minulou v neděli v Saúdské Arábii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Dálnici D5 na Tachovsku uzavřela ve směru na Prahu nehoda dodávky

Dálnici D5 u Boru na Tachovsku uzavřel v úterý ráno zhruba na hodinu ve směru na Prahu na 127. kilometru náraz dodávky do svodidel. Později byl provoz částečně obnoven. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a policie. Podle policistů jsou na místě zranění.

Nehoda se stala kolem 05:00. Doprava byla nejprve odkloněna na Exitu 128 Bor až po Exit 119 Benešovice. Po 06:00 oznámilo ŘSD, že je už dálnice průjezdná jedním pruhem a netvoří se kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy