Buggyra slavila další double, Vršeckého ale stále trápí krční páteř

Radek Vičík Radek Vičík
17. 8. 2016 22:52
Tatry stáje Buggyra ovládly závod Hungarian Baja. Za vítězným Martinem Kolomým dojel druhý David Vršecký, který dokonce jel chvíli jen po třech kolech.
David Vršecký se zdržel opravou upadlého předního kola.
David Vršecký se zdržel opravou upadlého předního kola. | Foto: Buggyra

Veszprém - Martinu Kolomému se v dalším podniku světového šampionátu, Hungarian Baja, podařilo obhájit loňské prvenství a David Vršecký dojel i přes zdravotní komplikace druhý.

Buggyra tak zopakovala double z předchozího podniku seriálu Baja Aragon ve Španělsku. Tam ale místo Davida Vršeckého závodil Martin Prokop.

Právě stav dvojnásobného mistra Evropy Vršeckého je pro roudnickou stáj největším otazníkem před pomalu se blížící Rallye Dakar. Vršeckého totiž stále trápí palčívá bolest krční páteře.

Při prvním sobotním průjezdu zajel druhý nejrychlejší čas, když jednou vyjel mimo trať. 

„Bylo to v lese a hrozilo, že bychom to mohli převrhnout. Tak jsem to vzal raději rovně a museli jsme couvat. Pro mě byly něco úplně nového kaluže. Nevěděl jsem, jestli je hluboká centimetr nebo půl metru. Jsem ale nadšený,“ popsal první maďarské kilometry.

Hungarian Baja očima týmu Buggyra:

Před startem druhé sobotní zkoušky prožila Vršeckého posádka ještě drama s interkomem, když se navigátorovi Josefu Kalinovi přetrhl drát. „Nějak jsme přetržený kabel spravili, ale postupně nám to začalo pískat tak silně, až jsme to museli odpojit. Jinak, než na sebe řvát, to v tom rachotu nešlo,“ popisoval veterán dálkových soutěží.

V neděli čekaly na závodníky dva průjezdy sobotního testu, který se jel dnes v opačném směru. Vršeckému se podařilo zopakovat výsledek z dubnové Baja Drawsko. Stejně jako v Polsku se ale dvojnásobný mistr Evropy potýkal s bolestí v oblasti krční páteře.

„Dnešní etapa se jela oproti sobotě v protisměru a my startovali za Martinem, takže jsme občas jeli v prachu, což zejména pro mě bylo něco nového. Neměli jsme s Phoenixem žádný technický problém, ale v druhém nedělním průjezdu jsem začal opět pociťovat bolest hlavy. Teď si tedy říkám, jestli ten návrat nebyl přeci jen uspěchaný. Čeká mě ještě pódium a pak si jdu hned lehnout,“ řekl v cíli zřetelně unavený Vršecký.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům, míří na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy