Pořádná mela na Nürburgringu, Lacko vzdoruje německé přesile

Radek Vičík Radek Vičík
2. 7. 2016 20:35
Adam Lacko v Buggyře pokračuje v boji o vedení v ME tahačů. Od Němce Jochena Hahna ho po dnešních dvou jízdách na Nürburgringu dělí jen pět bodů.
Adam Lacko musel dnes na Nürburgringu vybojovat řadu soubojů.
Adam Lacko musel dnes na Nürburgringu vybojovat řadu soubojů. | Foto: Buggyra

Nürburgring - I když Adam Lacko statečně odolával německé přesile, po dnešních úvodních dvou jízdách na Nürburgringu přišel o vedení v evropském šampionátu tahačů. PIlot Buggyry v obou závodech skončil za svým rivalem Jochenem Hahnem a jezdec za volantem MANu se tak dostal o pět bodů do čela seriálu.

Na čele jedenadvacetičlenného startovního pole se proti sobě postavili oba sokové v boji o evropský titul. Hahn jmenovaný k velké radosti desítek-tisíců fanoušků vyhrál první jízdu způsobem start - cíl.

"Jochen jel hodně rychle. Teď jsem na něj neměl. Je ale doma a s tím jsme mohli počítat. Každopádně zadarmo mu to nenechám,“ uvedl v cíli Lacko.

Druhý start provázela hromadná nehoda, kvůli které byly vyvěšeny červené vlajky.I když byl původně za viníka přerušení závodu určen Lacko, záznam z jeho kabiny ho dokázal očistit.

Po restartu se do čela dostala Němka Steffi Halmová, která si dojela pro vítězství. Za její záda se dokázal probojovat Hahn, jenž tak podruhé porazil Lacka. Ten skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

"V prvním kole jsem dostal ránu a rozhodila se mi geometrie přední nápravy. I když jsem na Jochena dnes bodově ztratil, tragédie to určitě není,“ uvedl jezdec roudnické stáje, kterého Hahn sesadil z průběžné první pozice.

Zatímco veterán Františenk Vojtíšek si dojel aspoň pro bod za desáté místo v druhé rozjížďce, Jiří Forman z Buggyry dnes vyšel po dvou 15. místech bodově naprázdno.

Závody mistrovství Evropy tahačů na Nürburgringu (Německo):

První závod: 1. Hahn (Něm./MAN) 25:08,584, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -3,830, 3. Halmová (Něm./MAN) -7,099, ...12. Vojtíšek (ČR/MAN) -56,269, 15. Forman (ČR/Buggyra) -1:14,198.

Druhý závod: 1. Halmová 27:03,589, 2. Hahn -1,763, 3. Kiss (Maď./MAN) -2,654, 4. Lacko -5,713, ...10. Vojtíšek -28,892, 15. Forman -1:02,393.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 173 b., 2. Lacko 168, 3. Reinert (Něm./MAN) 104, ...10. Forman 30, 12. Vojtíšek 17.

Pohár konstruktérů: 1. Reinert 285, 2. Buggyra 223, 3. Lion 170.