Charouz v F1. Český pilot odjel prvních 56 ostrých kol

Sport Sport
16. 11. 2011 16:40
Český jezdec usedl v Abú Zabí do monopostu týmu HRT

Abú Zabí - Čtyřiadvacetiletý Jan Charouz na okruhu Yas Marina Circuit v Abú Zabí otestoval monopost týmu formule 1 HRT. Český pilot poprvé řídil vůz nejnovější specifikace.

"Skvělá spolupráce s týmem, který je velmi profesionální. Nikdy jsem neviděl nikoho takhle rychle vyměnit motor. Byla to úžasná zkušenost a bylo by skvělé si to někdy v budoucnu zopakovat," řekl po ostrém testu nadšený Charouz.

Jak dodal, chvíli mu trval než si za volantem monopostu formule 1 zvykl.

Čtěte také:

Charouz chválí změny pravidel, prý dramatizují formuli
Hamilton vyhrál v Abú Zabí, Vettel neodjel ani kolo

"S přibývajícími koly to bylo lepší. Po seznámení s vozem jsem začal využívat různé doplňky jako třeba DRS, které jsem neměl šanci si v minulosti vyzkoušet. Je mnoho věcí, které musíte ve formule 1 dělat najednou. Je dobré, že jsem si na to dnes mohl začít zvykat," poznamenal talentovaný pilot.

Charouz v průběhu šestapadesáti kol zajel mezi mladými jezdci jedenáctý nejrychlejší čas. Hlavním úkolem dne však pro něj bylo získávání jistoty za volantem monopostu formule 1. 

Čtyřiadvacetiletý jezdec absolvoval za celou středu šestapadesát kol, tedy tři sta jedenáct kilometrů, což je délka jedné Grand Prix.

Tým HRT byl s výkonem Čecha spokojen. "Musel si zvykat, ale postupně se jeho časy začaly zrychlovat. S naším i Janovým výkonem můžeme být spokojeni," podotkl závodní inženýr týmu Arnau Niubó.

Na Jana Charouze nyní čeká zítřejší celodenní test v týmu Lotus Renault GP, kde již druhým rokem působí jako testovací a rezervní jezdec britské stáje.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy