Bahrajn podlehl tlaku a vzdal se Velké ceny formule 1

ČTK ČTK
10. 6. 2011 8:01
Kontroverzní závod se nakonec nepojede
Foto: Reuters

Manáma - Bahrajn se vzdal závodu mistrovství světa vozů formule 1, který se po březnovém zrušení kvůli protivládním protestům měl nově uskutečnit 30. října. Oznámil to šéf závodního okruhu v Bahrajnu Zajíd Rašíd Alzajání.

Kontroverzní Velká cena měla původně zahájit letošní sezonu v královské automobilové třídě už 13. března, ale kvůli politickým nepokojům v ulicích se uskutečnit nemohla.

Čtěte také:
VIDEO Buemi při charitě pro Japonsko přejel pořadatele

Protesty proti vládě a královské rodině si v minulých měsících vyžádaly na tři desítky mrtvých a výjimečný stav v zemi skončil teprve před pár dny.

Mezinárodní federace FIA závod v minulém týdnu přeložila na 30. října místo indické Grand Prix, jež měla šampionát nově uzavřít. Po tomto rozhodnutí se však mezi týmy F1 zvedla vlna protestů a otázka sporného závodu se znovu otevřela. Bahrajnští organizátoři ji vyřešili sami oznámením, že závod nebudou pořádat.

"Bahrajn nemá absolutně touhu vidět závod, který by prodloužil sezonu a z něhož by neměli potěšení týmy, jezdci ani fanoušci," prohlásil Alzajání.

"Chceme, aby naše role ve formuli 1 zůstala pozitivní a konstruktivní, jako tomu vždy bylo. V nejlepším zájmu sportu proto nebudeme usilovat o další změnu kalendáře v tomto roce," dodal.

Podle předběžného kalendáře na sezonu 2012 by se měla Grand Prix Bahrajnu uskutečnit opět v březnovém termínu jako zahajovací závod.

 

Právě se děje

Další zprávy