3. 7. 2010 16:24
Lukáš Pešek zahájí závod ze 24. místa
Karel Abraham
Karel Abraham | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Barcelona - Motocyklový jezdec Karel Abraham zajel v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Katalánska dvanáctý čas a do nedělního závodu třídy Moto2 tak odstartuje z třetí řady.

Dvacetiletý Čech, jenž si polepšil o dvě místa oproti pátečnímu tréninku, ztratil 945 tisícin sekundy na nejrychlejšího Andreu Iannoneho z Itálie.

V nejvyrovnanější kategorii mistrovství světa byl další český zástupce Lukáš Pešek pomalejší jen o 239 tisícin, ovšem ve výsledcích byl o dvanáct míst horší. Čtyřiadvacátou pozicí vyrovnal svůj výsledek z tréninku.

Třetí Čech v mistrovství světa Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci třídy do 125 ccm až osmadvacátý čas, více než pět sekund za domácím Markem Márquezem.

Také v královské kategorii MotoGP získal pole position španělský jezdec. Potřetí za sebou vyhrál lídr šampionátu Jorge Lorenzo, jenž bude útočit na vítězný hattrick i v neděli.