Už ve svolavatelně před závodem měl šampion ze stovky nasazenou roušku a pak si doběhl stejně jako před třemi lety v Tokiu "jen" pro bronz v čase 19,70 sekundy za vítězným Letsilem Tebogem z Botswany (19,46) a krajanem Kennethem Bednarekem (19,62). O Lylesově pozitivním testu na covid informoval po závodě americký svaz. Zklamaný a vyčerpaný sprinter, jehož po doběhu zdravotníci dokonce posadili do invalidního vozíku, to poté potvrdil televizi NBC.
"V úterý brzy ráno jsem probudil a cítil jsem se bídně. Věděl jsem, že to bylo něco víc než svalová horečka ze stovky. Probudili jsme lékaře a provedli jsme test, který bohužel ukázal, že pozitivně reaguji na covid. To si (v závodě) vybralo svoji daň, to zcela určitě," řekl Lyles už opět s nasazenou rouškou. Po pozitivním testu byl v karanténě, start ale nevzdal. "Pořád jsem chtěl běžet a bylo mi řečeno, že můžu," dodal.
Americká federace v prohlášení uvedla, že národní olympijský výbor se řídí veškerými předpisy olympijských her i centra pro kontrolu nemocí. "Po důkladném lékařském vyšetření se Noah rozhodl dnes večer závodit. Jeho rozhodnutí respektujeme a budeme jeho stav monitorovat," konstatovala americká atletická federace.
Lyles už v Paříži nesplní cíl získat tři zlaté medaile a je otázkou, zda nastoupí do sprinterské štafety. Sám řekl, že rozhodnutí ještě nepadlo. "Chci být otevřený a transparentní, nechám rozhodnutí na nich," uvedl.