První prohra po 43 zápasech. Barcelona dostala pět gólů, vyšláplo si na ni Levante

13. 5. 2018 23:03
Španělský mistr bez hvězdného Lionela Messiho v sestavě prohrál na hřišti Levante.
Fotbalisté Levante děkují fanouškům
Fotbalisté Levante děkují fanouškům | Foto: Reuters

Valencie - Barcelona prohrála v 37. kole španělské fotbalové ligy na hřišti Levante 4:5 a skončila její rekordní série neporazitelnosti. Katalánci v lize vyšli na prázdno po 43 zápasech a přišli o možnost dokončit jako první tým v historii celou sezonu La Ligy bez porážky.

Španělský mistr bez hvězdného Lionela Messiho v sestavě prohrával po půlhodině hry o dvě branky, o obě se postaral Emmanuel Boateng. Kontaktní gól vstřelil krátce před pauzou Coutinho. Už předtím musel zraněného Vermaelena nahradit ve středu barcelonské obrany Piqué.

Favorit pak vůbec nezvládl vstup do druhého poločasu a v rozmezí jedenácti minut inkasoval další tři góly. Nejprve se krásnou technickou střelou trefil Bardhi a následně se znovu prosadil Boateng. Ghanský útočník se stal prvním hráčem od roku 2005, který vstřelil Barceloně ve španělské lize hattrick. Na 5:1 zvýšil po rychlém brejku svým druhým gólem Bardhi.

V 71. minutě už byl ale stav jen 5:4 pro domácí. Dvěma brankami završil první hattrick v katalánském dresu Coutinho a po něm proměnil pokutový kop Suárez. I přes velký tlak už se ale hostům vyrovnat nepodařilo.

Španělská fotbalová liga - 37. kolo:

Espaňol Barcelona - Málaga 4:1 (8. Moreno, 27. García, 30. Baptistao, 79. Piatti z pen. - 39. Adrián z pen.), Levante - FC Barcelona 5:4 (9., 30. a 49. E. Boateng, 46. a 56. Bardhi - 38., 59. a 64. Coutinho, 71. Suárez z pen.).