Atlético porazilo Valencii a odložilo mistrovské oslavy Barcelony

Aktualizováno 24. 4. 2019 23:32
Fotbalisté Atlética ve 34. kole španělské ligy doma zdolali Valencii 3:2 a prozatím odložili mistrovské oslavy Barcelony. Madridský tým z druhého místa tabulky na katalánského obhájce titulu ztrácí čtyři zápasy před koncem sezony devět bodů. Valencii patří páté místo.
Angel Correa zajistil Atlétiku výhru 3:2 nad Valencií v 34. kole španělské ligy. | Foto: Reuters

Atlético na stadionu Wanda Metropolitano výborně začalo. V deváté minutě Juanfran nacentroval do pokutového území a Morata ve skluzu otevřel skóre. V 36. minutě po Minově průniku odpověděl Gameiro, který se prosadil proti svému bývalému mužstvu.

Také úvod druhé půle vyšel lépe domácím a po čtyřech minutách Griezmann hlavou zužitkoval Lemarův centr. Čtvrt hodiny před koncem vyrovnal kapitán Parejo z penalty po Saúlově ruce, ale Atlético si opět vzalo vedení zpátky.

V 81. minutě dramatický duel rozhodl střídající Correa povedenou střelou k tyči. "Rojiblancos" s Valencií v lize neprohráli podeváté za sebou.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

Atlético Madrid - Valencie 3:2 (9. Morata, 49. Griezmann, 81. Correa - 36. Gameiro, 77. Parejo z pen.), Espaňol Barcelona - Vigo 1:1 (33. Wu Lej - 72. Maxi Gómez), Leganés - Bilbao 0:1 (43. vlastní En-Nesjrí), Levante - Betis Sevilla 4:0 (9. a 32. Campaňa, 56. Morales z pen., 80. Coke).

1. FC Barcelona 34 24 8 2 85:32 80
2. Atlético Madrid 34 21 8 5 51:23 71
3. Real Madrid 33 20 4 9 59:38 64
4. Getafe 33 14 12 7 43:29 54
5. FC Sevilla 33 15 7 11 54:42 52
6. Valencie 34 12 16 6 40:31 52
7. Bilbao 34 12 13 9 37:40 49
8. Alavés 34 12 10 12 35:44 46