Atlético porazilo Valencii a odložilo mistrovské oslavy Barcelony

Aktualizováno 24. 4. 2019 23:32
Fotbalisté Atlética ve 34. kole španělské ligy doma zdolali Valencii 3:2 a prozatím odložili mistrovské oslavy Barcelony. Madridský tým z druhého místa tabulky na katalánského obhájce titulu ztrácí čtyři zápasy před koncem sezony devět bodů. Valencii patří páté místo.
Angel Correa zajistil Atlétiku výhru 3:2 nad Valencií v 34. kole španělské ligy. | Foto: Reuters

Atlético na stadionu Wanda Metropolitano výborně začalo. V deváté minutě Juanfran nacentroval do pokutového území a Morata ve skluzu otevřel skóre. V 36. minutě po Minově průniku odpověděl Gameiro, který se prosadil proti svému bývalému mužstvu.

Také úvod druhé půle vyšel lépe domácím a po čtyřech minutách Griezmann hlavou zužitkoval Lemarův centr. Čtvrt hodiny před koncem vyrovnal kapitán Parejo z penalty po Saúlově ruce, ale Atlético si opět vzalo vedení zpátky.

V 81. minutě dramatický duel rozhodl střídající Correa povedenou střelou k tyči. "Rojiblancos" s Valencií v lize neprohráli podeváté za sebou.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

Atlético Madrid - Valencie 3:2 (9. Morata, 49. Griezmann, 81. Correa - 36. Gameiro, 77. Parejo z pen.), Espaňol Barcelona - Vigo 1:1 (33. Wu Lej - 72. Maxi Gómez), Leganés - Bilbao 0:1 (43. vlastní En-Nesjrí), Levante - Betis Sevilla 4:0 (9. a 32. Campaňa, 56. Morales z pen., 80. Coke).

Bouzková v Lexingtonu vyřadila Kontaovou a je v druhém kole

Tenistka Marie Bouzková vstoupila po koronavirové pauze na okruhu WTA vítězně do turnaje v Lexingtonu. Přípravu na US Open zahájila v Kentucky výhrou nad třetí nasazenou Britkou Johannou Kontaovou 6:4, 6:4.

Dvaadvacetiletá Bouzková, jež na začátku března před přerušením sezony neúspěšně bojovala o premiérový titul kariéry ve finále turnaje v mexickém Monterrey, získala proti Kontaové první set díky jedinému brejku za 51 minut.

Po něm si soupeřka vzala pauzu na konzultaci s lékařem a nechala si změřit tlak, brejk z úvodu druhé sady ale neudržela. Česká tenistka skóre otočila a po takřka dvou hodinách hry slavila postup.

před 7 hodinami

První letní posilou Liverpoolu je řecký obránce Tsimikas z Pirea

První letní posilou fotbalistů Liverpoolu je řecký obránce Kostas Tsimikas z Olympiakosu Pireus. S anglickým mistrem podepsal podle klubového webu pětiletou smlouvu. Přestupní částku "Reds" neuvedli, podle britských médií zaplatil klub za trojnásobného řeckého reprezentanta 13 milionů eur (kolem 340 milionů korun).

"Mám obrovskou radost a jsem velmi pyšný na to, že jsem tady. Liverpool je pro mě největší klub na světě. Je to čest být tady a udělám vše, co je v mých silách. Chci s týmem obhájit titul a vyhrát Ligu mistrů," řekl pro klubový web čtyřiadvacetiletý Tsimikas.

Za Olympiakos nastoupil od roku 2015 v součtu všech soutěží do 86 zápasů. Kromě toho hostoval v dánském Esbjergu a nizozemském Tillburgu.