Problém pro Real. Bílý balet v dlouhém oslabení doma podlehl Levante 1:2

30. 1. 2021 20:23
Fotbalisté Realu Madrid ve 21. kole španělské ligy doma překvapivě podlehli Levante 1:2 a v soutěži prohráli po devíti zápasech.
Karim Benzema
Karim Benzema | Foto: Reuters

Úřadující mistři hráli už od deváté minuty v oslabení po vyloučení Édera Militaa. "Bílý balet" z druhého místa tabulky ztrácí sedm bodů na městského rivala Atlético, který odehrál o dvě utkání méně.

Obránce Militao v Madridu dostal červenou kartu po faulu na Sergia Leóna. Real se i v deseti prosadil, když ve 14. minutě Marco Asensio proměnil rychlý protiútok. Ještě do přestávky srovnal kapitán José Luis Morales střelou z voleje.

Po hodině hry Roger Martí z penalty nepřekonal brankáře Thibauta Courtoise, ale útočník Levante si spravil chuť v 78. minutě, kdy po rohu dokonal obrat. Valencijské mužstvo je na deváté příčce.

Sevilla bez reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka zvítězila v Eibaru 2:0 a poskočila na třetí místo. Jednatřicetiletý Vaclík se po téměř dvouměsíční pauze zaviněné zraněním kolena už zapojil do týmového tréninku, ale na dnešní zápas ještě nebyl nominován.

Sevillu poslal do vedení ve 28. minutě Lucas Ocampos proměněnou penaltou. Těsně před pauzou málem srovnal Kike García, který hlavičkoval do tyčky. V 55. minutě zvýšil Joan Jordán střelou zblízka po přihrávce střídajícího Aleixe Vidala. Hosté si připsali čtvrtou ligovou výhru z posledních pěti utkání.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Eibar - FC Sevilla 0:2 (28. Ocampos z pen., 55. Jordán), Real Madrid - Levante 1:2 (13. Asensio - 32. Morales, 78. Roger Martí), Valencie - Elche 1:0 (22. Wass), Villarreal - San Sebastian 1:1 (3. Parejo - 90.+3 Isak).

1. Atlético Madrid 18 15 2 1 36:8 47
2. Real Madrid 20 12 4 4 35:18 40
3. FC Sevilla 20 12 3 5 28:16 39
4. FC Barcelona 19 11 4 4 39:17 37
5. Villarreal 21 8 11 2 29:20 35
6. San Sebastian 21 8 8 5 32:19 32
7. Granada 20 8 4 8 24:34 28
8. Betis Sevilla 20 8 3 9 26:34 27