Další porážka a zranění Jankta. Getafe se na startu sezony zmítá v krizi

18. 9. 2021 16:31
Reprezentační záložník Jakub Jankto odehrál za Getafe v 5. kole španělské ligy kvůli zranění jen 14 minut. Jeho tým podlehl 0:3 Vallecanu. Tým českého fotbalisty tak zůstal bez bodu, úvodních pět zápasů v sezoně prohrál poprvé v klubové historii.
Jakub Jankto v kvalifikaci o MS 2022.
Jakub Jankto v kvalifikaci o MS 2022. | Foto: Dalibor Sosna

Jankto se zranil v 11. minutě, kdy při pokusu o halfvolej špatně došlápl a po pádu se s bolestivou grimasou chytil za levou nohu. Po téměř tříminutovém ošetřování byl pětadvacetiletý záložník odnesen na nosítkách. Na jeho místo nastoupil střídající Vitolo.

Vallecano se ujalo vedení jen krátce před Janktovým zraněním. Z penalty se nemýlil Oscar Trejo a další trefu přidal v 78. minutě hlavou Pathé Ciss. Vzápětí ještě zvýšila čerstvá posila nováčka soutěže Radamel Falcao. Bývalý kanonýr Atlética Madrid nebo Monaka zpečetil křižnou střelou druhou výhru Vallecana v sezoně. V závěru navíc neproměnil pokutový kop hostující útočník Ünal.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Vallecano - Getafe 3:0 (9. Trejo z pen., 78. Ciss, 82. Falcao), Atlético Madrid - Bilbao 0:0, Elche - Levante 1:1 (33. L. Pérez - 55. Morales), Alavés - Pamplona 0:2 (22. R. García, 29. Torres z pen.).

1. Atlético Madrid 5 3 2 0 7:4 11
2. Real Madrid 4 3 1 0 13:6 10
3. Valencie 4 3 1 0 9:2 10
4. Bilbao 5 2 3 0 4:1 9
5. San Sebastian 4 3 0 1 6:4 9
6. Pamplona 5 2 2 1 6:6 8
7. FC Sevilla 3 2 1 0 5:1 7
8. Vallecano 5 2 1 2 8:5 7