Dokonalý český triumf. Plíšková vyhrála turnaj v Čeng-čou, trofej má i Peschkeová

15. 9. 2019 16:06
Tenistka Karolína Plíšková vyhrála premiérový ročník turnaje v čínském Čeng-čou.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Česká hráčka splnila roli nasazené jedničky a ve finále přerušovaném deštěm porazila Chorvatku Petru Martičovou 6:3 a 6:2. Na okruhu WTA letos získala už čtvrtý titul a celkově patnáctý v kariéře.

Plíšková v sezoně zvítězila před Čeng-čou i na trávě v Eastbourne, na antuce v Římě a na tvrdém povrchu v Brisbane. Finálový zápas jí nevyšel jen v Miami, kde podlehla současné světové jedničce Australance Ashleigh Bartyové.

Finále začalo kvůli dešti se šestihodinovým zpožděním a Plíšková v úvodu prohrávala 0:2. Za stavu 30:15 při podání světové dvojky byl zápas přerušen. Po po pauze česká tenistka vyhrála tři hry v řadě a další brejk přidala na 5:3.

Ve druhém setu šla sedmadvacetiletá Plíšková do vedení 3:1 a za stavu 15:15 při podání Martičové přišlo další přerušení. I tentokrát dokázala česká hráčka udržet koncentraci, počtvrté pak v utkání vzala soupeřce servis a při svém podání zápas ukončila. V sezoně vyhrála už devětačtyřicátý zápas, což je nejvíce ze všech tenistek.

Jako turnajová jednička hrála Plíšková finále podeváté v kariéře a potřetí slaví triumf. Uspěla i v roce 2015 na pražské antuce a o rok později v Nottinghamu.

Úspěch českých barev podtrhla Květa Peschkeová, která ve 44 letech dál sbírá na okruhu WTA deblové trofeje a po triumfu v Čeng-čou jich má již 34. S šestadvacetiletou Američankou českého původu Nicole Melicharovou vyhrály třetí letošní a celkově pátý společný titul. Ve finále nasazené jedničky porazily 6:1, 7:6 belgicko-slovinský pár Yanina Wickmayerová, Tamara Zidanšeková.

Peschkeová s Melicharovou letos zvítězily již v Brisbane a San Jose, loni společně dominovaly v Praze a čínském Tchien-ťinu. V pořadí pro účast na Turnaji mistryň jsou zatím desáté, tedy dvě místa za postupem.

Tenisový turnaj žen v Čeng-čou v Číně (tvrdý povrch, dotace 1,5 milionu dolarů):

Čtyřhra - finále:

Peschkeová, Melicharová (1-ČR/USA) - Wickmayerová, Zidanšeková (Belg./Slovin.) 6:1, 7:6 (7:2).