Češky si mohou podmanit tenisový Turnaj mistryň. Do Singapuru míří sedm z nich

av av
20. 7. 2018 10:05
Tři měsíce před prestižním uzavřením sezony má Turnaj mistryň jen dvě jisté účastnice. Jsou z Česka.
Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou.
Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou. | Foto: ČTK

Praha - Na poslední WTA Finals, které uvidí Singapur před stěhováním do Číny, se už mohou těšit Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou.

Po grandslamových triumfech na French Open a Wimbledonu jednoznačně vévodí světovému pelotonu a ve zbývajícím období mohou jen ladit formu a učinit pokus o dovršení grandslamového hattricku na newyorském US Open.

Kdyby se pořadí Race to Singapore uzavíralo nyní, nejely by do bohatého městského státu v jihovýchodní Asii z České republiky rozhodně samy.

Když zůstaneme u čtyřhry, momentálně jsou mezi osmičkou vyvolených párů další dvě dvojice s českou stopou. Na šestém místě aktuálně figurují poražené finalistky Wimbledonu, velezkušená Květa Peschkeová s brněnskou rodačkou a americkou občankou Nicole Melicharovou.

Jejich účast vypadá velmi pravděpodobně, mají totiž k dispozici bezmála tisícibodový polštář před dalšími páry. 

Třeba před Barborou Strýcovou a Andreou Sestini Hlaváčkovou. Nově sestavený tým plzeňských kamarádek je v pořadí na osmé, poslední postupové pozici. Ačkoli se dohromady dal až na jaře, rychle se zařadil mezi páry schopné velkých výsledků.

Na antuce Češky nasbíraly hodně bodů, došly do semifinále Roland Garros a navíc se dá očekávat, že se postupem času budou ještě více sehrávat. 

Nadějně to zatím pro český tenis vypadá i ve dvouhře. Místenku do Singapuru v současné době drží Petra Kvitová i Karolína Plíšková. Ve výrazně nadějnější situaci je první jmenovaná. 

Dvojnásobná wimbledonská šampionka sice v Londýně selhala překvapivě už v prvním kole, v předchozím průběhu sezony ale získala pět turnajových titulů a nasbírala spousty bodů. Lepší v pořadí ročníku jsou jen tři tenistky, vítězky letošních grandslamů Simona Halepová, Angelique Kerberová a Caroline Wozniacká.

Náskok Kvitové na devátou Garbině Mugurazovou činí propastných 1200 bodů a pokud se nestane nic zásadního, česká levačka by jej neměla promarnit.

Naopak na hraně postupu do Singapuru je Karolína Plíšková. V tuto chvíli jí sice patří osmé místo, bodový zisk ale není ideální. A v závěsu smečka hladových soupeřek.

Kromě zmíněné Muguruzaové například Němka Görgesová, Lotyška Ostapenková, Francouzka Garciaová, Američanka Keysová a v neposlední řadě finalistka Wimbledonu Serena Williamsová.

Právě od ní hrozí obrovské nebezpečí. Cirkus WTA se pomalu stěhuje do zámoří, na tvrdé povrchy, kde se očekává další Serenin výrazný vzestup.

 

Právě se děje

před 7 minutami

O víkendu bude vystaven Kupkův rekordní obraz

Ve výstavní síni areálu zámku v Opočně je tento víkend možné prohlédnout si obraz Františka Kupky nazvaný Plochy příčné II. V květnu byl vydražen za 78 milionů korun, čímž přepsal rekordy českých aukcí. Královéhradecký kraj dvoudenní výstavu připravil ve spolupráci s opočenskou radnicí ke 148. výročí narození Františka Kupky a ke 100. narozeninám mecenášky umění Medy Mládkové. Plochy příčné II jsou jedním z nejdůležitějších Kupkových děl a ukázkou progresivního výtvarného jazyka, kterým autor předstihl vývoj světového malířství. Dílo namaloval ve Francii, v roce 1946 ho věnoval pražskému příteli za pomoc s retrospektivou v Mánesu. V roce 1968 bylo plátno součástí velké Kupkovy výstavy ve Valdštejnské jízdárně, pak se ale vytratilo z povědomí veřejnosti. Až do letošní aukce jej vlastnila rodina původního majitele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy