Sestry Plíškovy se vrátily ve velkém stylu. Soupeřkám v Paříži nechaly jediný gem

Sport Sport
2. 6. 2021 18:01
Karolína Plíšková se sestrou Kristýnou si po čtyřech letech zahrály na grandslamovém turnaji čtyrhru. A návrat jim vyšel parádně, chorvatsko-italskou dvojici Alexandra Kruničová - Martina Trevisanová porazily v prvním kole Roland Garros za 49 minut jednoznačně 6:0, 6:1.
Sestry Plíškovy.
Sestry Plíškovy. | Foto: Instagram/Karolína Plíšková

Už odpoledne si postup do druhého kola zajistila pětačtyřicetiletá Květa Peschkeová, která společně s Vivian Heisenovou přemohla australsko-americký pár Astra Sharmaová - Hayley Carterová 6:3, 3:6, 7:5. 

V druhém kole česko-německý pár narazí na české soupeřky, Barboru Krejčíkovou s Kateřinou Siniakovou. Turnajové dvojky dnes porazily domácí dvojici Tanová - Hesseová hladce 6:3, 6:2.

Přes první kolo přešla také Lucie Hradecká. V páru s Němkou Laurou Siegemundovou přehrály Lauren Davisovou a Ankitou Rainovou dvakrát 6:4. 

Naopak Renata Voráčová s Japonkou Katovou už z turnaje vypadly, nestačily na domácí dvojici Burelová - Paquetová. Druhé kolo si nezahraje ani Marie Bouzková, jež společně se Sarou Sorribesovou-Torroovou nestačily na dvojici Jang - Ninomijaová.  

Plíškovy spolu hrály po čtyřech letech

Karolína Plíšková je z minulosti dvojnásobnou semifinalistkou čtyřhry na akcích "velké čtyřky". S Němkou Julií Görgesovou postoupily v roce 2016 mezi čtyři nejlepší páry na Australian Open a ve Wimbledonu a Plíšková pak byla v deblovém žebříčku jedenáctá. Naposledy hrála na grandslamu čtyřhru v Melbourne 2017 a s Görgesovou vypadly v prvním kole.

V posledních letech devětadvacetiletá Karolína Plíšková čtyřhru příliš často nehrála. Loni v roce omezeném pandemií koronaviru absolvovala dva turnaje v deblu a letos zatím jen jeden. Se svým dvojčetem Kristýnou nastoupily v březnu v Dubaji, kde skončily ve druhém kole.

Na grandslamu spolu Karolína a Kristýna nastoupily do čtyřhry několikrát a příliš se jim nedařilo. Přes první kole se dostaly jen v Paříži před šesti lety.

Obě sestry naskočily i do letošní singlové soutěže. Kristýna v prvním kole vypadla s Barborou Krejčíkovou, Karolína vydřela postup přes Donnu Vekičovou a ve druhém kole narazí na Američanku Sloane Stephensovou.

Středeční výsledky deblu na French Open:

Krejčíková, Siniaková (2-ČR) - Nesseová, Tanová (Fr.) 6:3, 6:2, Hradecká, Siegemundová (10-ČR/Něm.) - Davisová, Rainaová (USA/Ind.) 6:4, 6:4, Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) - Kruničová,Trevisanová (Srb./It.) 6:0, 6:1, Burelová, Paquetová (Fr.) - Voráčová, Katová (ČR/Jap.) 5:7, 7:5, 7:5, Ninomijaová, Jang Čao-süan (Jap./Čína) - Bouzková, Sorribesová (ČR/Šp.) 6:2, 6:2, Peschkeová, Heisenová (ČR/Něm.) - Carterová, Sharmaová (USA/Austr.) 6:3, 3:6, 7:5.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy