Krejčí poprvé po měsíci nebodoval, jeho tým podlehl po druhém prodloužení

10. 4. 2024 8:15
Vít Krejčí odehrál v basketbalové NBA 32 minut při porážce Atlanty doma s Miami 111:117 po druhém prodloužení. Český reprezentant se tentokrát soustředil hlavně na obranu a poprvé po měsíci neskóroval, připsal si čtyři doskoky a jednu asistenci.
Vít Krejčí (vpravo) se snaží zabránit ve skórování Delonu Wrightovi z Miami
Vít Krejčí (vpravo) se snaží zabránit ve skórování Delonu Wrightovi z Miami | Foto: Reuters

Krejčí znovu ukázal, že jeho hlavním úkolem v týmu je defenziva. S ním na hřišti Hawks přehráli soupeře o sedm bodů a rodák ze Strakonic i dvakrát získal míč.

Trenér Quin Snyder mu dal důvěru také v obou prodlouženích.

V útoku ale spoluhráči Krejčího příliš nezapojovali. V normální hrací době měl jednu střelu po nájezdu a druhou z trojky. Třetí pokus vyslal až v závěru druhého prodloužení.

Atlantu v útoku táhl zejména Dejounte Murray, který nasbíral triple double za 29 bodů, 13 doskoků a 13 asistencí.

Právě on v závěru normální hrací doby vyrovnal a poslal zápas do prodloužení. V něm mohl rozhodnout, ale trojku na výhru minul.

"Nezačali jsme dobře, ale díky obraně jsme se vrátili do zápaus a měli svou šanci. Na konci jsme ale nějaké dobré pozice minuli a soupeř naopak trefil a vyhrál," popsal trenér Snyder.

Atlanta nevyužila možnost dotáhnout se v tabulce Východní konference na deváté Chicago, které prohrálo 117:128 s New Yorkem. Vítěze táhl se 45 body Jalen Brunson, čtvrtý nejlepší střelec sezony.

Výsledky NBA:

Atlanta - Miami 111:117 po 2. prodl. (za domácí Krejčí 4 doskoky, 1 asistence), Charlotte - Dallas 104:130, Chicago - New York 117:128, Houston - Orlando 118:106, LA Lakers - Golden State 120:134, Memphis - San Antonio 87:102, Milwaukee - Boston 104:91, Minnesota - Washington 130:121, Oklahoma City - Sacramento 112:105, Philadelphia - Detroit 120:102, Phoenix - LA Clippers 92:105, Portland - New Orleans 100:110, Toronto - Indiana 123:140, Utah - Denver 95:111.