Třetí zápas, třetí výhra. Čech v hokejové bráně září se skvělou úspěšností zákroků

Sport Sport
27. 1. 2020 15:44
Petr Čech nastoupil v čtvrté nejvyšší britské hokejové soutěži k třetímu zápasu a coby brankář dovedl svůj tým Guildford Phoenix k třetí výhře. Po přesunu z fotbalového hřiště se bývalý gólman Chelsea nebo Arsenalu na ledě rychle a úspěšně etabloval.
Čech chytá v masce s podobiznou Dominika Haška a symbolikou Velké Británie, Chelsea a Arsenalu.
Čech chytá v masce s podobiznou Dominika Haška a symbolikou Velké Británie, Chelsea a Arsenalu. | Foto: ČTK

37letý rodák z Plzně si odbyl hokejový debut v říjnu loňského roku a vychytal Guildfordu vítězství 3:2 na nájezdy proti týmu Swindon Wildcats 2. Proti stejnému soupeři nastoupil Čech v hokejové brance i v listopadu a znovu z toho byl triumf v poměru 6:4.

V neděli šel Čech do akce potřetí a tentokrát se podílel na drtivé výhře 7:1 nad Basingstoke Buffalo. Plný počet šesti získaných bodů z těchto tří zápasů podpořil výbornou úspěšností zákroků ve výši 92 procent.

Guildfordu se však v jihovýchodní skupině soutěže NIHL 2 daří ať už s Čechem v brance, nebo bez něj. V aktuální sezoně odehrál tým z města nedaleko Londýna deset utkání a dosud nepoznal hořkost porážky.

Po vydařeném hokejovém zápase se Čech dozvěděl o tragické havárii basketbalové superstar Kobeho Bryanta a vyjádřil zármutek na svém twitterovém účtu.

"Odpočívej v pokoji, legendo. Je to obrovská ztráta pro celý svět sportu, ale neumím si představit bolest, již prožívá rodina a manželka, která přišla o svého muže a dceru. Láme mi to srdce," napsal Čech, jenž po skončení fotbalové kariéry pracuje jako funkcionář Chelsea, a připojil společnou fotografii se zesnulým americkým basketbalistou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy