horská kola

Bikerka Tvarůžková dojela na SP v Novém Městě na Moravě sedmá

Bikerka Tereza Tvarůžková dojela v druhém závodě Světového poháru cross country v Novém Městě na Moravě sedmá v kategorii do 23 let. Vylepšila tak čtvrteční desáté místo. Vyhrála druhá závodnice úvodního klání Nizozemka Ceylin del Carmen Alvaradová.

V mužské třiadvacítce slavil stejně jako ve čtvrtek Brit Thomas Pidcock, nejlepším Čechem byl sedmadvacátý Josef Jelínek.

Zdroj: ČTK

V Novém Městě se na podzim pojedou dva závody SP bikerů

Nové Město na Moravě bude 29. září a 4. října hostit dva závody Světového poháru v cross country na horských kolech. Elitní seriál měl původně na Vysočině příští týden začít, kvůli pandemii koronaviru ale byly závody odloženy. Aktualizovaný kalendář dnes zveřejnila Mezinárodní cyklistická unie (UCI)

Nové Město také uvažovalo o pořádání červnového mistrovství světa, jehož se po vypuknutí pandemie vzdal německý Albstadt. Šampionát se nakonec bude konat 5. až 11. října v rakouském Leongangu, který měl původně hostit jen MS ve sjezdu, ale přibral si i boje o medaile v olympijském cross country.

Světový pohár bikerů odstartuje 5. září ve švýcarském Lenzerheide, poté se pojede v italském Val di Sole, francouzském Les Gets a v generálce na MS dvakrát v Novém Městě. Po světovém šampionátu následují další dvojité závody v Mariboru a portugalské Louse, kde devítidílný seriál vyvrcholí 1. listopadu.

Zdroj: ČTK