Boston i díky Krejčímu porazil Floridu. Jágr nebodoval

12. 12. 2015 21:59
Útočník David Krejčí v hokejové NHL předčil Jaromíra Jágra, neboť jeho Boston porazil Floridu 3:1. Krejčí navíc na rozdíl od Jágra bodoval - připsal si jednu asistenci.
Jaromír Jágr neprožil dobrý zápas - nebodoval a jeho Florida padla.
Jaromír Jágr neprožil dobrý zápas - nebodoval a jeho Florida padla. | Foto: ČTK

Boston - Hokejisté Bostonu porazili v duelu týmů na hraně postupu do play off NHL Floridu 3:1. Na druhém gólu Bruins se podílel asistencí David Krejčí, Jaromír Jágr v dresu poražených Panthers se neprosadil.

Až do třetí části byl jediným střelcem zápasu domácí Ryan Spooner, jenž skóroval v první i druhé třetině. U jeho přesilovkové branky ve 28. minutě si připsal druhou asistenci nejproduktivnější Čech v soutěži Krejčí, jenž si drží bilanci bod na zápas. Ve 28 duelech zaznamenal devět gólů a 19 nahrávek.

Naději pro Floridu vykřesal snížením v 54. minutě Reilly Smith, ale po Jágrově ztrátě puku v útočném pásmu půldruhé minuty před koncem pečetil výhru Bostonu do prázdné branky Brad Marchand. Bruins doma porazili Panthers podeváté za sebou.

Výsledek NHL:

Boston - Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 12. a 28. Spooner (na druhou Krejčí), 59. Marchand - 54. Smith. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Spooner, 2. Rask, 3. Bergeron (všichni Boston).