Vítkovice-Sparta 2:0, Zlín-Slavia 8:3, Plzeň-Liberec 2:3
Zlín odvrátil hrozbu vyřazení
Zlín odvrátil hrozbu vyřazení | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Šokující výsledky přinesly páté zápasy extraligového čtvrtfinále.

Liberec výhrou 3:2 v Plzni dokonal obrat v sérii z 0:2 na 3:2 a má v příštím zápase doma mečbol.

Postup si mohli zajistit ve Zlíně slávisté, ovšem do Prahy odjíždějí z výpraskem 3:8, a tak o postup musí ještě bojovat.

Krok od postupu do semifinále dělí i Vítkovice, které porazily Spartu 2:0.

Divák se musel nudit

Utkání Vítkovic a Sparty bylo přeloženo ze středy, kdy zápas skončil po vzájemné dohodě obou týmů už 5. minutě kvůli úmrtí fanouška přímo na stadionu.

Opakovaný duel začal minutou ticha a také samotná hra jakoby byla tragickou událostí poznamenána. Obě mužstva hrála rozvážně, snažila se vyvarovat chyb a především zajišťovala střední pásmo.

K větší aktivitě se však přece jen nutili domácí. V 7. minutě měl Přikryl práci při výpadu Kvapila z levé strany. O chvíli později jej zastoupil Broš, když zablokoval ve vyložené šanci hokejku Krenželokovi.

Zkraje druhé třetiny se však už Vítkovice radovaly. Přečíslení dva na jednoho zakončil hezkou gólovou kličkou Treille.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ

Povzbuzený domácí tým se i nadále hrnul do útočení, ale pod kotlem přitopila rovněž Sparta. Jenže její snaha byla hodně platonická.

Prosadila se až ve třetí části, ale videorozhodčí Netíkovo vyrovnání neuznal pro kopnutí puku bruslí. Další šance spálili Broš s Tonem, a tak mohl přidat při závěrečné power-play definitivní pojistku Štefanka.

Z napínavé přestřelky nakonec jasný debakl

Slavia se ve čtvrtek mohla stát druhým semifinalistou, místo toho si odváží potupný debakl.

V prvních dvou třetinách přispívaly ke střeleckému koncertu shodně oba týmy. Větší tlak sice vytvářeli domácí hokejisté, ale hosté se dokázali držet při aktivitě a na dostřel.

Skóre otevřel už ve 2. minutě Rachůnek, avšak v 8. minutě srovnali Pražané krok zásluhou Čermáka. Moravané se znovu prosadili v přesilové hře ranou Hamrlíka od modré.

Ve druhé třetině zvýšil na rozdíl dvou gólů v oslabení Balaštík. Aktivně hrající slávisté před polovinou zápasu znovu snížili, ovšem po několika sekundách kontroval Leška - 4:2.

Poslední vzepjetí předvedli Růžičkovi svěřenci ve 34. minutě, ovšem Kůrkova trefa byla jen labutí písní na kopu branek, kterou Zlínští nasázeli svému soupeři v poslední dvacetiminutovce.

Nejvíce si střelnici na Stadionu Luďka Čajky užil Ivan Rachůnek, který zaznamenal hattrick.

Liberecká senzace

Z jasné záležitosti se stává drama jak se patří. Liberec šokuje dále. Nejprve se dokázal srovnat nepříznivý stav série z 0:2 na 2:2 a nyní si dokonce připsal i třetí vítězství. V šestém utkání bude mít navíc výhodu domácího prostředí.

Utkání dala směr Klimentova branka ze 3. minuty. Domácí mohli srovnat při sérii přesilových her, avšak místo toho inkasovali podruhé. Nedorost objel branku a překvapil Pöpperleho. A to ještě Nedvěd neproměnil trestné střílení.

Aktivní domácí se snažili něco s něpříznivým stavem udělat, vypracovali si řadu šancí, ale poprvé se trefil až v 33. minutě Dvořák. O chvíli později však Indiáni prohrávali znovu o dvě branky.

Nadějný stav zařídil Plzni ještě před druhým odchodem do šaten Vampola, ovšem pečlivě bránící Liberec už další korekci výsledku nepřipustil.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápasy:

Vítkovice Steel - Sparta Praha 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Treille (Kvapil, Rehák), 60. Štefanka (Klimek, Plášek). Rozhodčí: Hradil, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5, navíc Štěpánek (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7269. Stav série: 3:2.

Sestavy:
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Sičák, Trnka - Klimek, Burger, Plášek - Kvapil, Vrána, Treille - Ujčík, Štefanka, Krenželok - Szturc, R. Hruška, Selingr - od 43. navíc Svačina. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený - Netík, Langhammer, Ručinský - Ton, D. Výborný, Hromas - Hrdel, Broš, Kratěna - Látal, Karpov, Kafka. Trenéři: Volek a Holaň.

PSG Zlín - Slavia Praha 8:3 (2:1, 2:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 2. Rachůnek (Kristek, Důras), 15. Hamrlík (Leška), 26. Balaštík (Hamrlík), 30. Leška (Hamrlík, Balaštík), 45. Kristek (Důras, Rachůnek), 50. Rachůnek (Kubiš, Lučka), 50. Balaštík (Hamrlík, Linhart), 53. Rachůnek (Důras, Kristek) - 8. M. Čermák (V. Růžička ml., Vašíček), 29. Jelínek (T. Svoboda), 34. Kůrka (Kadlec, Sloboda). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Čech, Bryška. Vyloučení: 10:12. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5133. Stav série: 2:3.

Sestavy:
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Bořuta, Kučný, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kristek, Rachůnek - Sivák, Roman Vlach, Kubiš - Mokrejš, Balán, F. Čech - Od 41. navíc Ondráček a Míka. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.
Slavia: Slipčenko (30. Furch) - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík, Sloboda - Kůrka, Červenka, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Doležal - Endál, V. Růžička ml., M. Čermák - Sklenář, Clarke, P. Jelínek - od 21. navíc Havel.. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Plzeň 1929 - HC Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Dvořák, 37. Vampola (Benda, Modrý) - 3. Klimenta (Nedorost), 17. Nedorost (Nedvěd, Výtisk), 33. Klimenta (Víšek). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 7745. Stav série: 2:3.

Sestavy:
Plzeň: Pöpperle - Benda, Modrý, Chvátal, Jiří Hanzlík, Dresler, O'Brien, Malena - Vampola, Straka, Vlasák - Bomersback, Jan Kovář, Adamský - Stránský, M. Heřman, Dvořák - Hvila, Vostřák, I. Padělek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Jareš, Rýgl, Derner, Holub - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Kašpařík, Podkonický - Ondřej, Blatný, Matějovský - Špaček, Dušek, Víšek - Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.