MS - základní skupina B • Třetí zápas • 15:45

Německo
0:4
Finsko
10. Kontiola (Lehterä), 15. Immonen (Lajunen), 32. Palola (Kontiola), 33. Komarov (Ohtamaa, Karalahti)

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze zápasu základní skupiny B na mistrovství světa, v němž se střetnou Německo a a Finsko. Utkání začíná v 15:45.

Další z utkání světového šampionátu, které by mohlo přinést dramatickou bitvu. Německo se veze na vítězné vlně. Sice outsidera z Kazachstánu porazilo až po nájezdech, ale s Lotyšskem už vyhrálo za tři body 3:2. To Finové po dvou zápasech nemají ani bod po překvapivé porážce od Lotyšska a od silné sborné. Tento zápas je tedy pro tým Suomi životně důležitý.

Finové po utkání s Ruskem utrpěli ztrátu v útoku. Po ostrém zákroku Šipačova skončil Jormakka v nemocnici s otřesem mozku a šampionát pro něho možná předčasně skončil.

Sestava Německa: Zepp (Grubauer) – Ankert, Braun, Kohl, Hördler, Krüger, Akdag, Reul, Müller – Mauer, Barta, Schütz – Hospelt, Oppenheimer, Nöbels – Kink, Seidenberg, Pietta – Rieder, Plachta, Draisaitl.

Sestava Finska: Rinne (Koskinen) – Mäntylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Marttinen, Lajunen – Lehterä, Kontiola, Palola – Jokinen, Komarov, Pakarinen – Immonen, Sallinen, Huhtala – Wirtanen, Savinainen, Salomäk

Utkání má opět českou stopu. Hlavním sudím bude společně s Rusem Konstantinem Oleninem Martin Fraňo. Na čarách úřadují Kanaďan Hull a Slovák Valach.

Hráči naskakují na led, úvodní buly se blíží.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Němci začínají zakázaným uvolněním.

2.

Finsko se hned opičilo. Hráče zatím trápí rozehrávka.

2.

Karalahtiho nahození si Zepp vychutnal a schoval puk do lapačky.

3.

Wirtanen cpal bekhendem puk do brankoviště, ale kotouč jen proletěl napříč třetinou, aniž by si ho někdo všiml.

4.

Tým Suomi zatím diktuje tempo a Němci se soustředí na obranu.

5.

Pietta se pustil do potyčky s Karalahtim. Sudí zatím vylučovat nebudou, oba hráče souboj brzy přestal bavit.

6.

Salomäki hledal před brankou Wirtanena, ale ten byl pokrytý.

6.

Lehterä dvakrát prověřil Zeppa, ten drží čisté konto, ale Oppenheimer fauloval a Finové mají početní výhodu.

7.

Němci se brzy osvobozují a Finové musí začínat znovu.

8.

A znovu. Finsko se vůbec nemohou udržet v pásmu.

8.

Oppenheimer je na ledě, Němci se snadno ubránili.

9.

Marttinen po vyhraném buly hned pálil. Zepp lapil kotouč do náruče.

10.

Finsko vede 1:0. První šanci ještě Zepp Petri Kontiolovi vychytal, ale druhou pumelici do šibenice, už zastavit nemohl.

11.

Immonen navazuje na finský tlak, Zepp ho však zastavil betonem.

12.

Gól Finy uklidnil a ti teď snadno operují s pukem v útočném pásmu.

13.

Němci se ale také osmělili. Hospelt zahřál Rinneho, který si možná pět minut nesáhl na puk.

14.

Jokinen plácl do odraženého puku a Zepp měl co dělat, aby střelu vyrazil.

15.

Finsko vede 2:0. Lajunen výborně zavezl puk před branku, procedil ho na Jarkko Immonena, který snadno doklepl touš do odkryté brány.

15.

Braun navíc fauloval vysokou holí, další přesilovka pro Finsko.

16.

Tým Suomi se pořád v přesilovkách trápí. Němci drží modrou čáru a nepouštějí soupeře do třetiny.

16.

Finy navíc zastavuje ofsajd.

17.

Kdepak, ani tuto přesilovku nevyužijí. Ba co víc, Finové ani jednou nevystřelili.

18.

Finsko hraje paradoxně lépe v pěti proti pěti než přesilovkách, už zase krouží v útočném pásmu.

19.

Hietanenův pokus nemohl Zeppa překvapit.

20.

Konec první třetiny.

Finsko je na nejlepší cestě za prvními body na mistrovství. Herní projev sice není žádná sláva, ale stačilo to na dva góly. Rinne se naopak na druhé straně musí nudit.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Obrovská minela v rozehrávce Finska. Kink toho ale nevyužil, když se zadarmo dostal k puku, ale bekhendem nastřelil jen beton připraveného Rinneho.

22.

Němce velká šance trochu povzbudila a Rinne musel předvést další zákrok po střele Brauna.

23.

Němci napadají finskou rozehrávku a je to znát.

24.

Schütz dostal mezi kruhy ideální přihrávku, Rinne si ovšem vyjel a zmenšil mu střelecký úhel.

24.

Nöbels pálil do betonu finského gólmana, který má za pár minut tolik zákroků, jako neměl za celou první třetinu.

25.

Lehterä se ale díky německému útočení mohl vydat do brejku. Celou akci ale trochu zbrzdil a trefil brusle Branu. I tak měl Zepp co dělat.

26.

Další útočný pokus Finska zastavila píšťalka sudího kvůli postavení mimo hru.

27.

Sallinen dostává dvě minuty za nedovolené bránění. První přesilovka pro Německo.

28.

Neuvěřitelné překombinování akce na straně Německa. Jako by se nikomu se nikomu nechtělo zakončovat, Mauer měl nakonec před sebou prázdnou bránu, ale zaváhal a Finového o puk obrali.

28.

Na druhé straně ujížděl Huhtala, ale Hördler se k němu včas vrátil.

29.

Finové hrají v plném počtu.

30.

Rinne se musel vytáhnout proti jedovce Kinka.

31.

Tentokrát se zase nudí Zepp, protože aktivnější jsou Němci.

32.

Další zásah brankáře Nashvillu, který drží finský náskok.

32.

Finsko vede 3:0. Skóre se ovšem paradoxně mění na druhé straně. Kontiola nabil Ollimu Palolovi a ten se trefil do růžku.

33.

Finsko vede 4:0. Půl minuty na to přidává Leo Komarov další a možná už i rozhodující gól. Skvěle se prokličkoval až před Zeppa a zasunul mu kotouč mezi nohy.

34.

Následuje ovšem faul Wirtanena a německá přesilovka.

35.

Finové se zatím úspěšně brání a vyhazují přes všechny čáry.

36.

Nahození Hospelta proskákalo až před Rinneho a ten ho vyrazil do roho.

36.

Čtveřice hráčů Suomi se ubránila

37.

Wirtanen se hned z trestné lavice vrhnul do sóla, ale Zepp jeho zakončení vytěsnil vyrážečkou.

38.

Němci mají v obraně obrovské díry. Další únik tentokrát nepřetavil v gól Kontiola.

39.

Tentokrát si přesilovku zahrají Finové. Provinil se Schütz.

39.

Finové poprvé hrají přesilovku opravdu dobře. Lajunenovu dělovku Zep zkrotil.

40.

Hietanen zase provětral Zeppovu lapačku.

40.

Na druhé straně ještě zahrozil Hördler, ale minul.

Konec druhé třetiny.

Právě Hördler ještě zachraňoval finský brejk a fauloval, takže mužstvo Suomi bude na začátku třetí třetiny hrát pár vteřin přesilovku pět na tři.

Finové zatím drží tempo co třetina to dva góly, i když to s nimi v první polovině druhé části vůbec nevypadalo dobře. Němci pak otevřeli vrátka v obraně a byli za to potrestáni. Teď by asi musel přijít velký zázrak a velký výbuch Finů, aby přišli o tři body.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Němci už hrají ve čtyřech, finové prohráli buly a musí začínat od Rinneho.

42.

Tým Suomi sice kombinuje v útočném pásmu, ale chybí střelba.

42.

Karalahtiho rána končí v ochranné síti.

43.

Němci se ubránili, opět hrají v pěti. Finové ale pokračují v ofenzivních choutkách.

44.

Hietanenova rána Zeppa nepřekvapila.

45.

Němci vyhazují na zakázané uvolnění. Na nějaké zdramatizování zápasu to tedy nevypadá.

46.

Mauer prověřil pozornost Rinneho, ten by jistě rád udržel první nulu.

47.

Němci už se nikam neženou, asi pochopili, že tento zápas už ztratili.

48.

Nyní se hraje od modré k modré, bez větších šancí.

49.

Zároveň se vůbec nepřerušuje a tak zbytek zápasu zvolna odtéká.

50.

Karalahti nahodil puk do útočného pásma a odešel střídat, na tahu jsou Němci.

51.

Rieder vyslal na Rinneho pěknou dělovku, ale lapačka finského gólmana zasvištěla vzduchem a puk zůstal v ní.

52.

Rinne opět v permanenci. Jako kdyby si Němci řekli, že by si měl finský brankář tu nulu víc zasloužit.

53.

Reul se vložil do finské přihrávky a puk skončil v ochranné síti.

54.

Seidenberg nevěděl co s kotoučem, tak ho poslal na Rinneho, ten šel do rozkleku a bez problémů zakročil.

55.

Další šance Němců. Plachta byl v dobré střelecké pozici. Rinne pozorný.

56.

Po ráně Lehteräho zazvonila za Zeppem tyč.

57.

Kink dlouho váhal s přihrávkou v útočném pásmu a málem o puk přišel. Komarov ale fauloval a Němci si zahrají přesilovku.

58.

Finové hned vyhazují a šetří čas.

58.

Draisaitl se tlačil před Rinneho, ale jako by měl málo sil a k zakončen íse nedostal.

59.

Finové se ubrání oslabení i tentokrát.

60.

Utkání už se jen dohrává.

Konec zápasu.

V posledním dějství už jsme žádný gól neviděli. Pekka Rinne si připsal nulu a celý tým první tři body na turnaji.

To je pro dnešek vše. Díky za pozornost.