Ze zákulisí finále juniorského MS v hokeji

Ze zákulisí finále juniorského MS v hokeji
Oslavy staronových juniorských mistrů světa v hokeji byly bouřlivé: Pěna na holení, doutník...
Když kanadský kapitán Karl Alzner předstoupil před novináře, nejprve si je vyfotil.
Wayne Simmonds je útočník čtvrté kanadské formace a na světovém šampionátu juniorů nezaznamenal ani bod. Přesto se proslavil. Hlasatel na stadioně ho totiž mylně ohlásil jako autora zlaté branky.
Švédský asistent kapitána Tomas Larsson mohl být opravdovým hrdinou. 38 vteřin před koncem normální hrací doby vyrovnal na 2:2. Jenže tím pouze oddálil kanadské oslavy.
Foto: Zuzana Hronová
6. 1. 2008 2:43

Domnělí i skuteční hrdinové, pěna na holení, doutníky, fotografové focení hokejistou...

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy