Zacha s Pastrňákem dvěma body řídili výhru Bostonu, Mrázek schytal debakl

1. 12. 2023 6:18
Český hokejový útočník Pavel Zacha gólem a nahrávkou řídil výhru Bostonu nad San Jose 3:0. David Pastrňák dvakrát asistoval a vylepšil svou sezonní bilanci na 33 bodů.
Pavel Zacha
Pavel Zacha | Foto: Reuters

Boston v souboji s nejhorším týmem NHL ukončil třízápasové čekání na vítězství. Bruins, kteří během tří proher obdrželi 17 branek, tentokrát neinkasovali. Šestadvaceti zákroky k tomu přispěl gólman Jeremy Swayman.

Na výhře 3:0 měla kromě Swaymana výrazný podílel první útočná formace Bostonu. Pavel Zacha s Davidem Pastrňákem zaznamenali dva body a Jake DeBrusk vstřelil důležitý gól na 2:0. Kanadský útočník v přesilové hře využil spolupráce české dvojice a kličkou do bekhendu dal svou čtvrtou branku v sezoně.

Zacha si svou trefu schoval do 47. minuty. Pastrňák zavezl puk do útočného pásma našel šestadvacetiletého centra a ten téměř totožným způsobem jako DeBrusk v druhé třetině zvýšil na 3:0. Zacha se prosadil poosmé v ročníku a je druhým nejlepším českým střelcem s mankem pěti branek na vedoucího Pastrňáka.

Za bostonskou dvojicí je šestigólový Martin Nečas z Caroliny. V zápase proti NY Islanders neskóroval, ale asistencí u branky Jacka Druryho pomohl svému týmu alespoň k bodu za prohru 4:5 v prodloužení. Hurricanes bodový zisk honili v posledních sekundách. Na 4:4 v čase 59:57 srovnal Sebastian Aho. O bodu navíc pro newyorský celek v prodloužení rozhodl Mathew Barzal.

Čtvrteční zápas proti Detroitu příliš nevyšel českému brankáři Petru Mrázkovi. Gólman Chicaga na ledě týmu, v jehož dresu poprvé ochutnal NHL, inkasoval pět branek a neodvrátil prohru 1:5. Dvěma zásahy se na výhře Red Wings podíleli J.T. Compher a Robby Fabbri.

Výsledky NHL:

Boston - San Jose 3:0, Toronto - Seattle 4:3 po sam. nájezdech, Montreal - Florida 1:5, Detroit - Chicago 5:1, Tampa Bay - Pittsburgh 2:4, Philadelphia - New Jersey 3:4 v prodl., St. Louis - Buffalo 6:4, Nashville - Minnesota 1:6, Winnipeg - Edmonton 1:3, Calgary - Dallas 4:3 v prodl., Arizona - Colorado 4:3 v prodl., Carolina - NY Islanders 4:5 v prodl., Vancouver - Vegas 1:4, Anaheim - Washington 4:5.