Vykloubené rameno i české a slovenské body. To je hokejový piknik v londýnské "nafukovačce“

Ani v Anglii se nehraje hokej v rukavičkách.
Londýnská hokejová hala Lee Valley Ice Centre vypadá zvenku jako nafukovací.
Uvnitř se nalézá pár řad sedadel pro fanoušky.
Pod stropem visí britská vlajka a také několik evropských.
Fanshop je to, čím domácí klub hodně vydělává.
Foto: Zlata Vostrá
Zlata Vostrá
4. 10. 2016 10:31
Podívejte se na fotografie ze zápasu nejvyšší anglické hokejové soutěže Londýně, v němž se blýskli také hráči z Česka a Slovenska.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl k rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy