Kanada slaví. Tak vybojovala na houževnatých Rusech finále Světového poháru

Kanadští fanoušci si v semifinále zažili chvíle napětí, ale nakonec Javorové listy finálovou misi splnily
Hokejisté Kanady postoupili do finálové série Světového poháru v Torontu, když v semifinále porazili Rusko 5:3.
Sborná se musela i tentokrát obejít bez zraněného Dacjuka. Kanaďané byli podle očekávání aktivnějším týmem od úvodního buly.
Ale první trefu jim nabídli Rusové sami, když Kulikov přišel v osmé minutě o puk proti forčekujícímu Crosbymu a ten si skvěle poradil s Bobrovským.
Gólman sborné ale jinak držel svůj tým ve hře a při oslabení Kanady v polovině první části si na něm vylámali ve velkých šancích zuby Couture a Weber, krátce před přestávkou pak i trápící se kanonýr Stamkos.
Foto: ČTK
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, Sport
25. 9. 2016 8:00
Prohlédněte si fotografie z prvního semifinále Světového poháru, v němž hokejisté Kanady zdolali tým Ruska 5:3.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Festival v San Sebastiánu spojí ceny pro nejlepšího herce a herečku

Mezinárodní filmový festival ve španělském San Sebastiánu bude nově udělovat genderově neutrální ceny. Od letošního září samostatné sošky pro nejlepšího herce a herečku nahradí jedno ocenění, Stříbrná mušle pro nejlepší herecký výkon, píše agentura AP. K podobnému kroku se nedávno odhodlala přehlídka Berlinale, pořádaná v německé metropoli.

"Změna vychází z přesvědčení, že pohlaví jakožto společenský a politický konstrukt už nadále není kritériem, kterým bychom se chtěli řídit," vysvětluje ředitel akce José Luis Rebordinos. "Úkolem poroty bude jednoduše rozlišovat dobré od špatných hereckých výkonů," dodává.

Letošní 69. ročník festivalu se koná od 17. do 25. září.

Zdroj: AP
Další zprávy