Výhru Rangers zpečetil Sýkorův nájezd

SportPlus
28. 3. 2006 8:18
New York - Až samostatné nájezdy rozhodly o triumfu hokejistů New Yorku Rangers nad Buffalem. Vítěznou trefu si připsal český útočník Petr Sýkora, který nájezd proměnil jako vůbec jediný hráč.
Útočník NY Rangers Martin Straka (vlevo) poslal k zemi Mika Griera z Buffala.
Útočník NY Rangers Martin Straka (vlevo) poslal k zemi Mika Griera z Buffala. | Foto: Reuters

Sýkora dokázal skórovat i základní šedesátiminutovce a navíc si připsal asistenci. Do branky se z jeho nahrávky trefil Jaromír Jágr. Český střelecký den potvrdil gól domácího Martina Straky. V hostujícím dresu se dvěma asistencemi předvedl Aleš Kotalík.

Zápas byl plný zvratů. Rangers vyhráli první třetinu 2:1, když vyrovnávací gól vsítil Straka. Ve druhém dějství ale Sabres zabrali a do branky Kevina Weekese nasázeli tři branky.

To přimělo kouče Toma Renneyho ke změně a do poslední   dvacetiminutovky nastoupil do branky první gólman Jezdců Henrik Lundqvist. "Potřebovali jsme něco, co nás nakopne. Byli jsme skoro mrtví," přiznal po zápase Jaromír Jágr.

A byl to právě lídr kanadského bodování NHL, který stál za přesilovkovým gólem Petra Sýkory ze 44. minuty. Pak si role vyměnili a na 4:4 vyrovnával sám Jágr

Jaromír Jágr se raduje z gólu v síti Buffala.
Jaromír Jágr se raduje z gólu v síti Buffala. | Foto: Reuters

Těmito dvěma body český útočník vyrovnal historický rekord Rangers v bodování hráče v základní sezoně. Se 109 body jej už dlouhých 34 let drží Jean Ratelle. Také 52. trefa znamenala vyrovnání klubového rekordu, doposud se k této metě prostřílel jen Adam Graves v sezoně 1993/94.

"Cítím zadostiučinění, když si vzpomenu, jací výborní hráči tu v uplynulých osmdesáti letech hráli," uvedl Jágr.

Rangers šli potřetí za sebou do rozstřelu. V něm je podržel gólman Lundqvist, který kryl všechny tři pokusy soupeřů. Buffalo tak pokračovalo v neslavné sérii porážek, na ledě Rangers si připsalo už šestou.

Hokejistům Tampy Bay bude možná v boji o play-off chybět český bek Pavel Kubina, který nedohrál zápas s Carolinou (1:2). Obránce se zranil už v první třetině. První zprávy hovoří o zranění "dolní části těla", ale podrobnosti zatím neuvádějí.

Rober Lang se jednou asistencí podílel na výhře Detroitu v St. Louis v poměru 4:1. Nejúspěšnějším střelcem večera byl se třemi přesnými trefami křídelní útočník Alexandre Burrows. I díky němu přestřílel Vanocuver hosty z Los Angeles 7:4.

Boston - Florida 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 32. a 60. Bergeron, 14. Boyes - 27. Stümpel, 40. Bouwmeester, 52. Roberts, rozh. nájezd O. Jokinen. Střely na branku: 37:48. Diváci: 13.665.

New York Rangers - Buffalo 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 44. a rozh. nájezd Sýkora (Jágr), 16. Straka (Malík), 18. Ozolinš, 51. Jágr (Sýkora) - 11. Drury, 22. Dumont (Kotalík), 26. Pominville, 33. Briere (Kotalík). Střely na branku: 35:31. Diváci: 18.200.

Carolina - Tampa Bay 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Stillman, 29. Recchi - 21. St. Louis. Střely na branku: 29:24. Diváci: 15.149.

St. Louis - Detroit 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 60. Čajánek - 3. Maltby, 30. Yzerman (Lang), 31. Franzén, 41. Holmström. Střely na branku: 21:32. Diváci: 12.834.

Vancouver - Los Angeles 7:4 (2:1, 3:2, 2:1)
Branky: 35., 38. a 53. Burrows, 19. D. Sedin, 20. Carter, 37. Morrison, 42.Park - 22. a 24. Parrish, 18. Kostopoulos, 58. Cammalleri. Střely nabranku: 32:38. Diváci: 18.630.