Výborného Columbus si vyšlápl na obhájce z Anaheimu

spo
6. 10. 2007 9:29
Střelecky se prosadil Vašíček se Špačkem
Jeremy Roenick ze San Jose (uprostřed) se raduje z gólu do sítě Vancouveru, druhý zprava Milan Michálek, který si připsal asistenci. | Foto: Reuters

New York - Díky dvěma brankám Ricka Nashe, kterému na první trefu nahrával David Výborný, vyhrál Columbus svůj úvodní zápas nového ročníku NHL. A nebylo to ledajaké vítězství, dobrý vstup Blus Jackets do sezony odnesli úřadující šampioni z Anaheimu.

V souboji New Yorku Islanders s Buffalem se střelecky prosadili hned dva Češi. Za šavle otevřel skóre utkání Jaroslav Špaček, v 10. minutě pak vyrovnával po přihrávce Miroslava Šatana Josef Vašíček.

NHL: Dočká se Eliáš gólu do sítě Vokouna? - čtěte ZDE

Špaček si připsal ještě asistenci na gólu Stafforda, ale Buffalu tři góly v první třetině nepomohly, kvůli dvěma brankám Mika Comrieho nakonec prohrálo 4:6.

Carolina si spravila chuť po úvodní prohře s Montrealem, když na dva úvodní zásahy Erica Staal Pittsburgh nedokázal odpovědět.

K vítězství San Jose nad Vancouverem přispěl i dvaadvacetiletý Milan Michálek, který nahrával na třetí trefu v síti Cannucks. Sharks rozhodli o vítězství hned v první třetině. Skóre otevřel už v 6. minutě Joe Thornton, úspěch pak dokonal Jeremy Roenick, který dvěma góly dokázal, že střílet nezapomněl.

Carolina - Pittsburgh 4:1
8. a 14. E. Staal, 35. Ladd, 38. Hamilton - 57. Recchi.

Columbus - Anaheim 4:0