Vsetín se zachránil v extralize

ČTK
5. 4. 2006 20:39
Ústí nad Labem - Hokejisté Vsetína se udrželi v extralize. Tým šestinásobného mistra v šestém utkání baráže o účast v soutěži zvítězil na ledě nejlepšího mužstva první ligy Ústí nad Labem 1:0 a celou sérii vyhrál 4:2. Dnešní zápas rozhodl v 16. minutě Dubec.

Ústí se muselo obejít bez zraněného útočníka Michala Havla, kouč Pavel Hynek pozměnil složení řad a nasadil jen deset útočníků. Ve vsetínské sestavě chyběl člen reprezentační osmnáctky David Květoň, který se musel zapojit do finální části přípravy na mistrovství světa ve Švédsku. Trenér Břetislav Kopřiva, jenž postrádal i zraněného Lukáše Valka, do první lajny nově zařadil Martina Janečka. Na rozdíl od předešlých dvou duelů nebyl ústecký stadion vyprodán.

Severočeši měli v první části jasnou převahu, přesto ji prohráli. V úvodu vyzkoušel Hoviho Fink, ve čtvrté minutě šel pykat za faul Bauer, ale domácí se v početní převaze před vsetínskou branku nedostali. Další možnosti měli Grof a Eiselt, na druhé straně z ojedinělého protiútoku vystřelil nepřesně Demel. Vsetín z ničeho nic udeřil v 16. minutě, kdy soupeře přečíslil a po Jenáčkově přihrávce překonal Málka osamocený Dubec. Odpovědět mohl Grof, ale kotouč do okryté branky nedorazil.

V úvodu druhé části se domácí dočkali druhé přesilové hry, jenže jedinou možnost prováhal obránce Vála. Lvi se snažili vyrovnat, ale buď jejich pokusy končily u výborně chytajícího Hoviho, nebo byly nepřesné. Neprosadil se ani dravým průnikem Eiselt a obrovskou šanci měl v 31. minutě Sýkora. Odrazil se k němu puk po Grofově ráně, ale centr třetí formace trefil jen tyč a následně situaci zachránil Hovi a faulem Bolf. Ani další nápor Severočechů k vyrovnání nevedl, Červenka také neuspěl. V závěru druhé části hráli poprvé v utkání přesilovku i hosté, ale Málka vážněji neohrozili.

Šestinásobnému šampionovi ale stačilo, že důsledně bránil střední pásmo a znemožňoval soupeři jakýkoliv pokus o tlak. A když se dostal po přečíslení do dobré střelecké pozice Pazourek, zamířil jen do Hoviho hrudi. Marná snaha domácích pokračovala i při Janečkově vyloučení.

Plány pak navíc ještě zkomplikoval domácím Slížkův trest. Potom šel pykat Bolf a Vsetín měl štěstí. V 52. minutě Antošova střela skončila na horní tyči. Slovan nevyužil ani poslední možnost poté, co kapitán hostů Stantien hákoval Červenku. Valaši odolali i v závěrečné power play, která ještě s Jenáčkovým vyloučením byla téměř minutu v šesti proti čtyřem, a mohli se pomořit do víru oslav, protože v baráži zachránili nepodařenou sezonu.

Slovan Ústí nad Labem - Vsetínská hokejová 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 16. Dubec (Rob, Jenáček). Rozhodčí: Bolina, Šindler - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:8, navíc Slížek (Ústí) 10 min. Bez využití. Diváci: 5000. Konečný stav série: 2:4.

Ústí nad Labem: Málek - Jan Kudrna, Zápotočný, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, Hájek - Červenka, Pazourek, Antoš - Eiselt, Slížek, Kuchler - Fink, Sýkora, Jiří Kudrna - Klimt. Trenéři: Hynek a V. Evan.

Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Bolf, Bauer, Horák, Spitzer - Janeček, Stantien, Demel - Dubec, Jenáček, Rob - Sakrajda, Steiner, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.