Vrbata v NHL řádil. Třikrát překonal Slováka Budaje

zh
1. 1. 2008 10:30
Phoenix vyhrál nad Coloradem 4:3 po nájezdech
Kojoti z Phoenixu tři zápasy nezažili radost z výhry. Až na Silvestra proti Coloradu. | Foto: Reuters

Glendale - Trenér Kojotů z Phoenixu Wayne Gretzky  musel mít z Radima Vrbaty v pondělním zápase radost. Český útočník doma proti Coloradu výrazně přispěl k vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.

Ve 24. minutě vyrovnal na 1:1, ve 36. zvyšoval na 3:1. Phoenix byl nasměrován k vítězství, jenže necelých pět minut před koncem Colorado vyrovnalo.

V prodloužení gól nepadl. V samostatných nájezdech se domácí hned v první sérii ujali vedení 1:0. Přítrž dlouhému silvestrovskému představení učinil Radim Vrbata, když potřetí překonal slovenského brankáře Petera Budaje a ve druhé sérii zvýšil na 2:0. Třetí sada nájezdů se již jet nemusela a Kojoti slavili výhru.

"V posledních zápasech jsem měl pocit, že mě puk neposlouchá. Zdá se, že konečně našel mou hokejku," svěřil se po zápase podle agentury AP Vrbata.

Dominik Hašek byl po zápase Detroitu se St. Louis vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Z 22 střel pustil jedinou.

Jenže Rudá křídla poprvé v sezoně zcela selhala v ofenzivě. Marnou snahu o vyrovnání pak podtrhli hosté 22 vteřin před koncem gólem do prázdné brány. Detroit doma prohrál 0:2.

Útočník Jiří Novotný pomohl Columbusu k porážce Edmontonu 4:2 gólem a asistencí.

Forvard San Jose Milan Michálek zopakoval svůj sobotní příspěvek ze zápasu v Nashvillu. Také v duelu v Minnesotě zaznamenal dvě asistence a jeho tým opět venku vyhrál, tentokrát 3:2.

Boston - Atlanta 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
Branky: 25. Wideman, 27. Axelsson, 30. Stuart, 43. Kessel (Krejčí), 47. Lashoff - 10. Holík, 14. Stuart

Columbus - Edmonton 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 31., 57. a 60. Nash (na první Novotný), 9. Novotný - 28. Moreau, 34. Staios

Minnesota - San Jose 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 44. Moore, 56. Parrish - 18. Bernier (Milan Michálek), 39. McLaren (Milan Michálek), 56. Cheechoo

Detroit - St. Louis 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 46. Johnson, 60. Stempniak

Phoenix - Colorado 4:3 SN (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 24. a 36. Vrbata (na první Hanzal), 24. Reinprecht, rozhodující nájezd Mueller - 14. Wolski, 40. Clark, 56. McLeod

Carolina - NY Islanders 1:4 (0:0, 1:4, 0:0)
Branky: 27. Adams - 23. a 34. Bergeron (na první Vašíček), 24. Guerin, 26. Fedotěnko

Dallas - Nashville 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 37. Dumont

Calgary - Vancouver 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 12. Nolan, 39. Huselius - 3. Daniel Sedin