3. 11. 2007 9:55
Radek Dvořák se poprvé v sezoně trefil
Brankář Edmontonu Mathieu Garon chytá střelu Martinu Eratovi.
Brankář Edmontonu Mathieu Garon chytá střelu Martinu Eratovi. | Foto: Reuters

Praha - Čeští hokejisté Radim Vrbata a Martin Hanzal přispěli v pátečním utkání NHL gólem k seznzační výhře Phoenixu na ledě Dallasu 5:0.

Hrdinou utkání se však stal gólman Phoenixu Coyotes Mikael Tellquist, jenž nastoupil do utkání s chřipkou. Švédský gólman přesto kryl všech pětatřicet střel a vychytal čisté konto.

"Měli jsme opravdu skvělého brankáře. Udělal několik výborných zákroků. Nebýt jich, mohli jsme klidně prohrát 2:3. Samozřejmě jsme měli i kousek štěstí," pochvaloval si kouč domácích Wayne Gretzky.

Tellquist si navíc připsal asistenci na gólu Shanea Doana ve druhé třetině. V ní se ocitl pod nejtěžší palbou hráčů Dallasu, kteří v této fázi hry přestříleli domácí v poměru 18:5.

Hosté získali dvoubrankové vedení během minuty a půl uprostřed první třetiny po bekhendových střelách Niko Kapanena a Daniela Carcilla. Ve druhé třetině zvýšil po Tellquistově asistenci střelou zápěstím Doan.

Čeští střelci se předvedli až v poslední třetině. V úvodu poslední dvacetiminutovky se příklepem trefil nováček NHL Hanzal a a deset minut na to pečetil na konečných 5:0 Vrbata.

Dvořák se poprvé trefil, Vokoun zářil

Hokejisté Floridy rozhodli o výhře 4:2 nad Buffalem v přesilových hrách, když v početní převaze skórovali třikrát. Gólman Tomáš Vokoun kryl v brance Panterů šestadvacet střel.

Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun | Foto: ČOV

Floridou poslal do vedení svým prvním gólem sezony Radek Dvořák, když v šesté minutě dorazil bekhendem puk za záda brankáře Thibaulta.

Vokoun chytal šestý zápas za sebou a zejména v první třetině se blýskl několika perfektními zákroky.

"Když chcete vyhrávat, musíte předvádět svůj systém hry na výbornou. A to je přesně to, co jsme dělali my. Není v tom žádné tajemství," řekl po utkání český gólman, jenž inkasoval čtyřikrát v posledních dvou zápasech.

Bonk s Eratem porazili Hemského Edmonton

Útočník Aleš Hemský gólem v polovině zápasu jen mírnil porážku Edmontonu s Nashvillem. Z výhry 4:1 se naopak mohl v dresu Predátorů radovat Radek Bonk a Martin Erat.

Erat asistoval o prvních dvou branek Legwanda a Arnotta. Bonk se trefil pět minut před koncem gólem na 3:1.

Z druhého gólu v sezoně se radoval český hráč v dresu Washingtonu Tomáš Fleischmann. Ten sice šikovnou dorážkou ze vzduchu otevřel skóre zápasu s Philadelphií, jenže jeho tým na domácí ledě nakonec prohrál 2:3.

New Jersey - Toronto 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
15. Clarkson, 56. Madden, 58. Parise - 31. Steen (Tlustý, T. Kaberle), 60. Sundin (Kubina).

Washington - Philadelphie 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
8. Fleischmann, 56. Ovečkin - 29. Briere, 36. Richards, 42. Umberger.

Buffalo - Florida 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
30. Hecht, 57. Vanek - 34. a 37. Zedník, 6. Dvořák, 39. Jokinen.

Dallas - Phoenix 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)