Vokounův smolný závěr: Dvě minuty, dvě branky

22. 2. 2008 7:45
Florida - Boston 4:5 SN
Tomáš Vokoun čelil kanonádě. Šlo na něj 48 střel.
Tomáš Vokoun čelil kanonádě. Šlo na něj 48 střel. | Foto: Reuters

Sunrise - Také v nedělním zápase NHL navázala Florida na svou nemilou tradici a přišla o nadějné vedení ve třetí třetině.

Ještě sedm minut před koncem vedla doma nad Bostonem 4:2. Jenže během minuty a půl pustil Tomáš Vokoun dva góly a bylo vyrovnáno. Na vyrovnávací branku přihrával v 55. minutě český útočník David Krejčí.

Dále čtěte:

V prodloužení zlikvidoval Vokoun všech pět střeleckých pokusů Bruins, nájezdy však nevychytal. Hned první hokejista, Marco Sturm, ho překonal rychlou střelou mezi nohama. Žádný další hráč se již netrefil.

Panteři tak nakonec podlehli 4:5 po samostatných nájezdech.

"Věděli jsme, že už mnohokrát vedli o dva góly a promarnili to ve třetí třetině. Pouze jsme proto vytrvali ve svém snažení. Je to skvělý pocit," svěřil se po utkání podle agentury AP úspěšný střelec prvního gólu Bostonu a prvního a jediného proměněného nájezdu Marco Sturm.

Dařilo se českým útočníkům v dresu Floridy Rostislavu Oleszovi a Kamilu Krepsovi. Oba zaznamenali gól a asistenci, Olesz byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Také Vokoun předvedl pořádnou porci práce. Šlo na něj 48 střel, pustil čtyři.

O poznání méně úspěšně zasahoval jeho protějšek Tim Thomas. Z dvanácti pokusů se mu do sítě zatoulaly čtyři puky a byl po druhé třetině střídán. Alex Auld pochytal všech 15 úderů domácích a dovedl nakonec Boston k výhře.

"Umožnili jsme jim 48 střel a spoustu šancí, takhle se hokej nevyhrává," zlobil se po střetnutí Tomáš Vokoun.

Kotalík a Špaček řádili v Torontu

Buffalo zvítězilo na ledě Toronta 5:1, u čtyřech jeho gólů byli Češi. Aleš Kotalík dva dával, Jaroslav Špaček na dva nahrával.

Jediná trefa domácích vzešla ze spolupráce českých obránců. Tomáš Kaberle namazal střelci Pavlu Kubinovi.

Jaroslav Špaček se raduje s buffalskými spoluhráči z gólu.
Jaroslav Špaček se raduje s buffalskými spoluhráči z gólu. | Foto: Reuters

Podobný osud jako Kubina měl Martin Ručinský. Také on dal jediný gól svého týmu a také on prohrál 1:5. Tak totiž skončil duel jeho St. Louis na hřišti Los Angeles.

U obou gólů Nashvillu, jenž doma hostil Vancouver, byl český bek Marek Židlický. Na první nahrál, druhý sám dal a pomohl tak smazat ztrátu 0:2. Z výhry se přesto neradoval,  Predátoři podlehli v samostatných nájezdech 2:3.

V neděli se českým zadákům v zámořské lize střelecky dařilo. Trefil se i další z nich, Roman Hamrlík. Montreal vedl po jeho brance ze 44. minuty již 4:2.

Během 51. minuty však hosté z Pittsburghu dokázali vyrovnat a nakonec rozhodnout v samostatných nájezdech. U dvou branek asistoval Petr Sýkora.

Útočník San Jose Milan Michálek zařídil ve 44. minutě vítězný gól na ledě Philadelphie. Žraloci nakonec zvítězili 3:1.

NY Islanders - Tampa Bay 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 46. Šatan

Philadelphia - San Jose 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 40. Knuble - 16. Cheechoo, 44. Milan Michálek, 45. Murray

Carolina - Atlanta 5:3 (0:0, 3:2, 2:1)
Branky: 23. Whitney, 25. Bayda, 33. Samsonov (František Kaberle), 44. Walker, 49. Aucoin - 24. Perrin, 37. Recchi, 59. White

Toronto - Buffalo 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky: 23. Kubina (Tomáš Kaberle) - 29. a 60. Kotalík, 3. Campbell (Špaček), 21. Vanek (Špaček), 35. Roy

Montreal - Pittsburgh 4:5 (0:2, 2:1, 2:2)
Branky: 24. Saku Koivu, 39. Higgins, 41. Ryder, 44. Hamrlík - 7. Whitney (Sýkora), 19. Jarkko Ruutu, 27. Malone (Sýkora), 51. Malkin, 51. Gončar

Ottawa - Columbus 2:3 SN (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Stillman, 32. Meszároš - 25. a rozhodující nájezd Nash, 46. Fjodorov

Florida - Boston 4:5 SN (1:0, 3:2, 0:2 - 0:0)
Branky: 3. Bouwmeester (Kreps), 30. Montador (Olesz), 33. Olesz, 40. Kreps - 22. a rozhodující nájezd Sturm, 37. Wideman, 54. Chára, 55. Kessel (Krejčí)

Nashville - Vancouver 2:3 SN (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 26. Arnott (Židlický), 54. Židlický - 20. a rozhodující nájezd Raymond, 33. Edler

Los Angeles - St. Louis 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
Branky: 29., 31. a 44. Frolov, 27. Kopitar, 34. O'Sullivan - 56. Ručinský