Vokoun vychytal výhru, Jágrova branka nestačila

14. 10. 2007 6:18
Jágr ve 200. zápase za Rangers skóroval, ale prohrál
Tomáš Vokoun slaví další výhru
Tomáš Vokoun slaví další výhru | Foto: Reuters

Florida - Český brankář Tomáš Vokoun slaví s Floridou další vítězství, i když v sobotním zápase proti Tampě Bay čtyřikrát inkasoval. Překonali ho také dvakrát Václav Prospal a jednou Jan Hlaváč.

Domácí hokejisté začali divizní derby výborně a už po pěti minutách svítilo na kostce nad ledem skóre 2:0. Florida ještě přidala další dvě branky a vypadalo to, že Tampa odjede s debaklem.

Jenže i díky gólům českých hokejistů se utkání zdramatizovalo. Bývalý sparťan Hlaváč ve 49. minutě snižoval z pohledu hostů na 4:5, ale obrat Lightnings nedokonali, vítězství Panterů potvrdil o chvíli později Jokinen.

Po zápase mířila chvála hlavně na dva hráče, Jokinena a Vokouna. "Byl to důležitý gól, vrátil nás do dvoubrankového vedení. Jsme šťastni, že tady máme takového hokejistu," pochválil finského kapitána centr Floridy Nathan Horton.

"Poděkujte především Vokounovi, který dnes předvedl několik výborných zákroků," uvedl zase na adresu českého gólmana Jokinen. Bývalý brankář Nashvillu čelil 44 střelám soupeře a připsal si na své konto 40 úspěšných zákroků.

Eliáš rozhodl zápas proti Atlantě

Co se nepovedlo Tampě, to předvedli hráči New Jersey Devils, kteří otočili přestřelku s Atlantou. Na ledě Trashers sice prohrávali 2:4, ale nakonec v divokém souboji zvítězili 6:5.

A výrazně tomu napomohl Patrik Eliáš. Nejprve se trefil na konci první třetiny, důležitější však byla jeho druhá branka. Ta totiž rozhodla sobotní zápas! "Konečně se štěstí přiklonilo na mou stranu," prohlásil po utkání rodák z Třebíče, pro něhož to byly první letošní branky.

V čase 59:32 prostřelil Lehtonena v přesilové hře a domácí hokejisté se z tohoto pozdního k.o. již nevzpamatovali. Český útočník byl chvíli nato vyhlášen největší hvězdou večera.

Jaromír Jágr se prosadil po takovéto skrumáži před bránou
Jaromír Jágr se prosadil po takovéto skrumáži před bránou | Foto: Reuters

Hokejisté NY Rangers podlehli na vlastním ledě Ottawě. Nenávazali tak na včerejší výhru nad Washingtonem a mohla za to především mizerná střelecká produktivita.

Ze sedmatřiceti střel uspěl jen pokus Jaromíra Jágra, který však už jen v průběhu třetí části korigoval výsledek. Naopak Ottawa rozhodla v rozmezí jedné minuty. Mezi 29. a 30. minutou se trefili Heatley, Phillips a Eaves. Kanadský tým i nadále ovládá Východní konferenci NHL, na svém kontě má jedinou porážku.

V dresu dalšího newyorského týmu se po dlouhém, pětadvacetizápasovém trestu vrátil na hřiště Chris Simon, ale ani on nepomohl svému celku k vítězství. Islanders prohráli ve Philadelphii 1:3, jedinou branku hostů zaznamenal na začátku třetí třetiny Josef Vašíček.

Za Colorado skórovali jen Sakic s Hejdukem

Laviny z Colorada jasně přehrály Columbus 5:1. Velký podíl na tom měly největší hvězdy Colarada - Milan Hejduk a Joe Sakic. Druhý jmenovaný se radoval ze svého patnáctého hattricku v kariéře, český útočník přidal zbylé dvě branky.

Po utkání byl samozřejmě vyhlášen hvězdou zápasu Sakic, hned za ním však byl oceněn Hejduk. Expardubický forvard má po pěti střetnutích na svém kontě šest bodů za čtyři góly a dvě asistence.

"Dnes večer jsme byli konečně schopní se prosadit do sítě. Byl to naprosto odlišný zápas než naposledy," vysvětloval po vyhraném duelu Hejduk. Prohra ze St. Louis se neopakovala, Colorado vyhrálo potřetí v sezoně.

Ve výborné formě se zatím ukazuje obránce Buffala Jaroslav Špaček. Na začátku své druhé sezony v tamním klubu má na svém kontě už čtyři branky. V sobotu večer totiž mířil do černého hned dvakrát proti Washingtonu. Dvě asistence přidal jeho spoluhráč Aleš Kotalík, Buffalo vyhrálo 7:3.

Hodně napínavý závěr byl k vidění v San Jose. Boston dostal do vedení v 17. minutě Bergeron a domácí se pak dlouho trápili, Když už to vypadalo, že v duelu padne jediná branka, tak se trefil Milan Michálek. 38 vteřin před koncem!

Jenže domácí radost hned zchladil Ward, a to v čase 19:48, Boston Bruins si ze San Jose odvážějí dva body za výhru 2:1.

Buffalo - Washington 7:3
Toronto - Pittsburgh 4:6
Montreal - Carolina 1:3
NY Rangers - Ottawa 1:3
Philadelphia - NY Islanders 3:1
Atlanta - New Jersey 5:6
Florida - Tampa Bay 6:4
Nashville - Calgary 4:7