Vokoun vychytal v nájezdech svou první výhru u Capitals

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
1. 10. 2011 8:01
Petr Sýkora se do sestavy New Jersey Devils nevešel

Praha - K těsnému vítězství 4:3 v samostatných nájezdech dovedl svého nového zaměstnavatele, Washington Capitals, český brankář Tomáš Vokoun v sobotním přípravném duelu s Buffalem.

Pro oporu české hokejové reprezentace a mistra světa z roku 2010 šlo vůbec o první vítězství v dresu Capitals. V předchozích dvou duelech, do nichž v přípravě naskočil, totiž dvakrát Washington prohrál a Vokoun z nich odešel s nelichotivým průměrem 3,53.

Tentokrát ale trenér Bruce Boudreau postavil velice silnou sestavu a Washington svého soupeře především v závěru záasu jednoznačně přehrál - byť o svém vítězství rozhodl nakonec až v nájezdech, ve kterých Vokoun zastavi čtyři ze šesti pokusů soupeře.

Ve stínu Jágra bojuje o svůj comeback do NHL Sýkora
Washington i s Vokounem nestačil na Nashville

"Myslím, že jsem hlavně ve třetí třetině hráli skvěle všichni. Od Vokouna v brance, přes obranu i útok," chválil svůj tým Chris Hendricks, který vyrovnával ve třetí třetině stav zápasu na 3:3. Výhru Capitals pak trefil proměněným nájezdem Nicklas Backström.

Z výhry Washingtonu se radoval i český obránce Roman Hamrlík, který dokonce v tomto zápase plnil funkci asistenta kapitána. Naopak Michal Neuvirth se tentokrát nevešel ani mezi náhradníky.

Podobně dopadl i Petr Sýkora, který v New Jersey Devils bojuje o kontrakt na novou sezonu. Ďáblové ale i bez jeho pomoci porazili New York Islanders 1:0.

Jiný bývalý hráč Plzně, Tomáš Kubalík, asistencí na první gól dopomohl k vtězství Columbusu, jenž přehrál Carolinu Hurricanes 3:2. Jednu nahrávku za "Hurikány" si připsal loňský vítěz Stanley Cupu Tomáš Kaberle. Václav Prospal, Radek Martínek a Petr Straka tentokrát za "Modrokabátníky" nenastoupili, naopak Jiří Tlustý za Carolinu odehrál 11 minut.

Dvěma asistencemi v přesilovkách se prosadil v sobotním zápase mezi Minnesotou Wild a Edmontonem Oilers obránce Marek Židlický, ovšem "Olejáři" navzdory jeho bodovému příspevku i s Alešem Hemským v sestavě vyhráli 4:3.

Stejný bodový příspevěk si připsal v Chciagu Blackhawks Rostislav Olesz, ale ani jeho tým v sobotu nezvítězil. Chciago podlehlo Pittsburghu 2:4.

Na rozdíl od Vokouna nakonec v nájezdech nevychytal svému týmu v sobotu výhru Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg podlehl Nashvillu 2:3.

Přípravné hokejové zápasy před NHL:

New Jersey - New York Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 12. Clarkson.

Carolina - Columbus 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 26. J. Jokinen (Kaberle), 43. Dwyer - 32. A. Giroux (Kubalík), 48. Umberger, 52. St. Pierre.

Washington - Buffalo 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 9. a rozhodující sam. nájezd Bäckström, 31. Green, 54. Hendricks - 19. a 34. Vanek, 9. Pominville. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, kryl 21 z 24 střel a měl úspěšnost zákroků 87,5 procenta.

Detroit - Toronto 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 30. Bertuzzi, 37. Nyquist, 42. Franzén - 24. a 43. Brown, 13. Gardiner, 63. Komisarek.

Minnesota - Edmonton 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 21. Bouchard, 41. M. Koivu (Židlický), 46. Setoguchi (Židlický) - 27. a rozhodující sam. nájezd Lander, 54. Omark, 55. Jones.

Chicago - Pittsburgh 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 40. a 51. Pirri (na obě Olesz) - 17. Sullivan, 28. Cooke, 32. Vitale, 60. Malkin.

Winnipeg - Nashville 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 26. Ladd, 54. Scheifele - 28. a rozhodující sam. nájezd O´Reilly, 48. Legwand. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, kryl 22 z 24 střel a měl úspěšnost zákroků 91,7 procenta.

Anaheim - Los Angeles 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 31. Selänne - 22. M. Richards, 55. Mitchell, 60. Kopitar.