Vokoun pustil tři góly za pět minut a dvakrát střídal

zh
29. 12. 2007 10:31
Michálek zařídil jediným gólem duelu výhru San Jose
Christopher Higgins (vlevo) nahrává, Michael Ryder střílí gól. Floridští obránci brankáři Tomáši Vokounovi proti montrealským útokům příliš nepomohli. | Foto: Reuters

Florida - Zápas hrůzy si prožil v pátek večer v NHL brankář Floridy Tomáš Vokoun v domácím zápase proti Montrealu. V čase 5:03 už lovil potřetí puk ze své sítě a byl střídán.

Floridský trenér Jacques Martin hrál se svými brankáři šachovou partii. Craig Anderson dochytal za českého borce nepovedenou první třetinu, na druhou byl zase do klece vyslán Vokoun, pustil jeden gól a na třetí část v ní už opět stál Anderson. Ten rovněž ještě jednou inkasoval.

Všechny tahy byly málo platné, z rychlého vedení hostí 3:0 se již Panteři nevzpamatovali a prohráli nakonec 1:5.

Český gólman, jenž většinu sezóny drží trápící se Floridu nad vodou a bývá jejím nejlepším hráčem, tentokrát zklamal. Připsal si devět úspěšných zákroků a čtyři neúspěšné.

Tomáš Vokoun pokračuje v nevyrovnaných výkonech. O den dříve dovedl tým k vítězství v Atlantě heroickým výkonem, když pochytal 38 střel.

Florida povolala z farmy na páteční duel dvaadvacetiletého obránce Martina Lojka, rodáka z Brna.

Michálek rozhodl jediným gólem

Podivné utkání viděli diváci v St. Louis. Bez pěti vteřin 57 minut sledovali bezgólovou partii. Pak se napřáhl útočník San Jose Milan Michálek a zmrazil domácí tribuny  jedinou trefou večera.

Díky svému zásahu prodloužil šňůru zápasů, v nichž Žraloci bodovali, již na jedenáct.

Zdálo se, že podobný průběh bude mít i duel New Jersey s Buffalem. Zde byl dlouho jediným střelcem buffalský útočník Aleš Kotalík. Jenže necelých sedm minut před koncem domácí vyrovnali a střetnutí dovedli až do samostatných nájezdů.

V nich Kotalík ani žádný z jeho spoluhráčů gólmana Ďáblů Martina Brodeura nepřekonali. Naopak hned v první sérii našel volné místo v postoji Ryana Millera Zach Parise a rozhodl o výhře New Jersesy 2:1.

New Jersey - Buffalo 2:1 SN
Carolina - Boston 4:3
Florida - Montreal 1:5
St. Louis - San Jose 0:1