Vokoun propadl, Ovečkin a Malkin zazářili hattrickem

Sport Sport, Red Spo
27. 11. 2008 7:45
Jeho náhradník Anderson pustil gól až v prodloužení
Tomáš Vokoun  z 12 střel dvakrát inkasoval a po první třetině se už v bráně neobjevil.
Tomáš Vokoun z 12 střel dvakrát inkasoval a po první třetině se už v bráně neobjevil. | Foto: Reuters

Sunrise - Český brankář Floridy Tomáš Vokoun absolvoval ve středu další nepovedené utkání v NHL.

Floridští Panteři se doma střetli s Ďábly z New Jersey. Prohrávali již od šesté minuty, kdy Vokoun inkasoval při vyloučení Kamila Krepse.

V devatenácté minutě byl překonán podruhé a do druhé třetiny ho už trenér Peter DeBoer do brány nepostavil a dal přednost Craigu Andersonovi.

Čtěte více:

"Nelíbil se mi ani jeden z těch dvou gólů, co dostal. Nelíbil se mi způsob, jakým mužstvo hrálo. Doufal jsem, že ta změna bude pro naše hochy živou vodou," vysvětloval své rozhodnutí podle stránek Panterů po zápase kouč.

Záměr se mu povedl. Florida prožila bezbrankovou druhou třetinu a v té třetí dvěma góly vyrovnala.

Spolehlivě chytající Anderson nestačil až na střelu v poslední minutě prodloužení. "Byl to skvělý comeback. Ukázali jsme nezlomnost a charakter," pochvaloval si DeBoer.

Ještě zpět ke Kamilu Krepsovi. Čtyřiadvacetiletý útočník svým vyloučením zavinil první gól hostí, nicméně stránky Floridy vyzdvihují jeho bilanci na buly: ze 16 vhazování jich vyhrál 10.

Pittsburgh se může radovat z postupu do finále východní konference NHL.
Pittsburgh se může radovat z postupu do finále východní konference NHL. | Foto: Reuters

Rodák z Litoměřic nicméně ani v tomto duelu nebodoval, a tak má na svém kontě v letošní sezoně stále jen dvě asistence.

Malkin a Ovečkin: hattricky za pár minut

NHL však žije jinými událostmi středečního kola. Její dvě velké ruské hvězdy, Jevgenij Malkin a Alexander Ovečkin totiž vstřelily hattrick.

Malkinovi se s Pittsburghem povedl skvělý obrat na ledě New York Islanders. Domácí vedli již 3:0, nakonec podlehli 3:5.

Do pětigólové šňůry se Malkin vložil až v 52. minutě za stavu 3:2 pro Islanders, přesto ještě stačil tři góly a rozhodl. Dva vstřelil během 50 sekund, třetí přidal 18 vteřin před koncem do prázdné brány.

Také Ovečkinův hattrick se zrodil rychle a také on pomohl k výhře 5:3.  Washington takto porazil v domácím střetnutí Atlantu. Ovečkin se trefil za záda českého brankáře Ondřeje Pavelce ve 4., 15. a 21. minutě, ke zkompletování trojice branek tedy potřeboval něco málo přes 17 minut čistého času.

Florida - New Jersey 2:3 PP (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 58. Bouwmeester, 60. Booth - 6. Gionta, 19. Zajac, 65. Oduya. Tomáš Vokoun: zásahy: 12/10, úspěšnost: 83,33%

NY Islanders - Pittsburgh 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)
Branky: 8. Weight, 9. Hunter, 30. Guerin - 52., 52. a 60. Malkin, 40. Orpik, 47. Crosby

Washington - Atlanta 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Branky: 4., 15. a 21. Ovečkin (na druhou Fleischmann), 8. Fehr (Fleischmann), 42. Viktor Kozlov - 13. Little, 34. Vjačeslav Kozlov, 53. Oystrick. Ondřej Pavelec: zákroky: 38/33, úspěšnost: 84,84%

Buffalo - Boston 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 10. a 19. Roy, 26. Hecht - 25. Hunwick (Krejčí), 50. Kessel

Carolina - Philadelphia 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 22. LaRose - 6. a 60. Gagne, 43. Carle

Columbus - Phoenix 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 9. Huselius, 41. Chimera - 30. Hale, 33. Carcillo (Hanzal), 58. Tichonov

Tampa Bay - NY Rangers 2:3 SN (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Malone, 60. Recchi - 23., 38. a rozhodující nájezd Näslund (na první a druhou Rozsíval)

Detroit - Montreal 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: 54. Franzen - 26. Lapierre, 33. Plekanec, 34. Higgins

Minnesota - Dallas 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky: 10. Belanger, 13. Nolan, 21. Brunette (Škoula) - 9. a 38. Neal, 49. Richards, 53. Eriksson

Colorado - St. Louis 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. Tjärnqvist, 31. Smyth, 49. Laperriere - 25. Tkachuk

Edmonton - Los Angeles 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 11. Hemský - 6. O'Sullivan, 34. Kopitar

San Jose - Chicago 3:2 PP (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. Blake, 49. Marleau, 61. Thornton - 33. a 41. Toews