Vokoun neměl chytat. Pak odolal kanonádě a vyhrál

zh
17. 12. 2007 7:32
Chicago - Florida 1:3, střely 45:24
Tomáš Vokoun se musel v brance ohánět. Hned v první třetině na něj chicagští hokejisté vyslali 22 střel. | Foto: Reuters

Chicago - Po sobotní prohře Floridy 2:5 s Detroitem neměl  v nedělním duelu proti Chicagu Tomáš Vokoun vůbec nastoupit. Nakonec se stal hvězdou zápasu, když ze 45 střel pustil jedinou a vychytal výhru 3:1.

Na chicagském ledě se měl do branky Panterů postavit Craig Anderson. Jenže trenér Jacques Martin si to nakonec rozmyslel a dal znovu přednost českému gólmanovi. A udělal správně.

Domácí začali v první třetině kanonádou a přestříleli hosty 22:4. Z úvodního gólu se přesto ve 13. minutě radovala Florida díky Rostislavu Oleszovi.

Podle českého brankáře šlo o jeden z rozhodujících momentů utkání.

Vokoun kapituloval jedinkrát, půl minuty před sirénou. První část skončila 1:1. Po zbytek zápasu již Chicago dobývalo floridskou branku marně.

Naopak gólman Blackhawks Patrick Lalime čelil pouhým 24 střelám, přesto kapituloval celkem třikrát. Vítězný gól vsítil ve 27. minutě po přihrávce Radka Dvořáka Richard Zedník. Skóre uzavřel na konečných 3:1 v 37. minutě Jay Bouwmeester.

Trenér Martin nemohl být po utkání  s předvedeným výkonem týmu spokojen, se svou volbou brankáře ovšem rozhodně ano:

"Tomáš tu byl, aby pokryl naše chyby, některé jeho zákroky byly skvělé," cituje jeho slova agentura AP.

"Dnes večer jsme měli štěstí. Vyhráli jsme,  ale jindy by pro nás mohla být po takovém výkonu hra velmi brzy u konce," oddechl si podle AP Tomáš Vokoun po zápase.

Chicagu se v poslední době nedaří, ze sedmi posledních střetnutí jich prohrálo už šest.

The Great One se vrátil

Phoenix si odvezl z ledu New York Rangers vysokou výhru 5:1. Radim Vrbata zaznamenal branku a přihrávku a stal se druhou hvězdou zápasu.

Stránky Rangers připomínají, že se legendární Wayne Gretzky vrátil coby kouč Kojotů do arény Madison Square Garden poprvé od 18. dubna 1999, kdy zde v newyorském dresu končil svou veleúspěšnou kariéru.

Tuto příležitost si pan "The Great One" nechtěl nechat ujít, a tak se na lavičku postavil, ačkoliv měl chřipku a nemohl téměř mluvit.

New Jersey Devils porazili doma Philadelphii Flyers 4:2. Vše podstatné se odehrálo v prostřední části, kterou Ďáblové vyhráli 3:1. Na jejich první branku přihrával obránce Karel Rachůnek.

San Jose zvítězilo na hřišti Anaheimu až v samostatných nájezdech 2:1. Půl minuty před první sirénou neproměnil za hosty trestné střílení útočník Milan Michálek.

Také v duelu St. Louis s Calgary byli úspěšnější hosté, když vyhráli 5:3. Dvě trefy zaznamenal tradiční střelec Calgary Flames, kapitán mužstva Jarome Iginla.

Skvělou produktivitu ukázal také útočník Kristian Huselius. Na ledě St. Louis  byl u všech pěti branek, když jednu vstřelil a na čtyři přihrál.

New Jersey - Philadelphia 4:2
NY Rangers - Phoenix 1:5
St. Louis - Calgary 3:5
Chicago - Florida 1:3
Anaheim - San Jose 1:2 SN