Vokoun chytil 40 střel, pustil jedinou. Přesto prohrál

31. 1. 2008 7:48
Plíhal dal v NHL premiérový gól
Florida nestřílí góly, Vokoun si nemůže dovolit inkasovat.
Florida nestřílí góly, Vokoun si nemůže dovolit inkasovat. | Foto: Reuters

Sunrise - Brankář Tomáš Vokoun si musel ve středečním zápase proti Buffalu připadat bezmocný. V brance se oháněl, pochytal 40 střel, pustil jedinou, přesto jeho tým vyšel bodově naprázdno.

Celý zápas rozhodla přesilovková trefa Thomase Vanka 40 vteřin po začátku druhé třetiny.

V prostřední části hry Vokoun odvrátil mnohem horší výsledek, když zasahoval osmnáctkrát. Tolik zákroků  často nasbírá gólman za celé střetnutí.

Panteři mohli sotva pomýšlet na výhru, když podle oficiálních stránek NHL na přelomu první a druhé třetiny více jak 10 minut jedinkrát nevystřelili.

Vokoun však v pozápasovém hodnocení  "držel basu" s mužstvem.

"Jsme tým. Musíme najít způsob, jak vyhrát. Nemá smysl na někoho ukazovat prstem, to by nám nic dobrého nepřineslo."

Florida se trápí, z posledních 15 duelů vyhrála pouze čtyři, z toho doma jediný. Tuto mizernou bilanci se nepodařilo vylepšit ani proti týmu, který tře podobnou bídu s nouzí.

Ve Východní konferenci se díky středeční výhře dostalo Buffalo o jeden bod před Floridu, která jich nasbírala 49.

Méně bodů než tyto dva kluby mají v celé NHL pouze tři týmy - Toronto (48), Tampa Bay (45) a Los Angeles (43).

Mizérii Buffala dokládá další statistický údaj stránek nhl.com - ve středu zaznamenalo první gól v početní převaze od 22. prosince. Zdá se nicméně, že se Šavle zvedají. Zvítězily již potřetí za sebou, před tím naopak dokázaly ze 13 duelů vyhrát jediný.

Slabou útěchou pro Tomáše Vokouna je fakt, že mu jeho perná práce v bráně vynesla titul druhé hvězdy zápasu.

Plíhalův premiérový gól

Na středeční kolo budou z českých hokejistů  naopak rádi vzpomínat Tomáš Plíhal  ze San Jose a Milan Hejduk z Colorada.

Prvně jmenovaný čtyřiadvacetiletý rodák z Frýdlantu vstřelil na ledě Calgary svůj první gól v NHL.

Ve 43. minutě snižoval na 2:3, jeho tým nakonec prohrál 4:5.

Radim Vrbata poslouchá instrukce svého kouče Wayna Gretzkyho.
Radim Vrbata poslouchá instrukce svého kouče Wayna Gretzkyho. | Foto: Reuters

Plíhal sehrál koncem ledna své letošní první čtyři zápasy, v minulé sezoně, v NHL premiérové,  nastoupil pouze ke třem utkáním.

Důvod k radosti měl konečně i Milan Hejduk. Na přelomu prosince a ledna prožil osm zápasů v řadě bez bodu, z posledního gólu se pak radoval 15. ledna proti jednomu z nejslabších celků NHL - Tampě Bay. Ve středu doma proti Chicagu se opět dočkal.

V 10. minutě otevíral skóre zápasu a nakopnul mužstvo k velkému výkonu. První třetinu vyhrálo 3:0.

Na začátku prostřední části hry snížil Robert Lang po přihrávce Martina Havláta na 1:3. Colorado však ještě ve druhé třetině stačilo znovu odskočit na rozdíl tří branek, Hejduk si  tentokrát připsal asistenci.

Laviny nakonec vyhrály 6:3, Milan Hejduk byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Dva body v utkání  zaznamenal naposledy 21. prosince.

Phoenix se držel statečně na ledě letošního suveréna ligy - Detroitu. Nakonec těsně prohrál 2:3, u obou zásahů byli Češi. První gól vstřelil Martin Hanzal, na druhý nahrával Radim Vrbata.

Kojoti vedli 2:1, Rudá křídla však otočila skóre dvěma brankami ve třetí třetině.

Minnesota - Anaheim 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)

Branky: 22. Rolston, 22. Gáborík, 24. Koivu (Škoula), 40. Bouchard, 60. Sheppard - 30. Perry

Atlanta - Pittsburgh 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 8. Holík, 17. Kovalčuk, 42. Perrin, 44. Slater - 49. Whitney

Florida - Buffalo 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 21. Vanek

Detroit - Phoenix 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 4. Zetterberg, 50. Holmström, 53. Lidström - 10. Hanzal, 29. Jovanovski (Vrbata)

Colorado - Chicago 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)
Branky: 12. a 54. Svatoš, 10. Hejduk, 19. Richardson, 32. Brunette (Hejduk), 47. Arnason - 58. a 60. Perreault, 24. Lang (Havlát)

Calgary - San Jose 5:4 (0:1, 3:0, 2:3)
Branky: 27., 41. a 51. Nolan, 27. Primeau, 38. Phaneuf - 11. Marleau, 43. Plíhal, 58. Rissmiller, 59. Cheechoo (Milan Michálek)