Sport Sport, Red Spo
4. 12. 2008 20:59
Vítkovice - Karlovy Vary 2:4
Fanoušci karlovarské Energie se radovali z výhry svého celku.
Fanoušci karlovarské Energie se radovali z výhry svého celku. | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Přestože v zápase 29. kola extraligy vedli hokejisté Vítkovic nad Karlovými Vary na začátku druhé třetiny už o dvě branky, nakonec odešli poraženi a nezískali ani bod.

Nevyužili tak možnost přiblížit se v tabulce prvnímu Litvínovu, který ve čtvrtek rovněž prohrál. Zlínu zařídil výhru v samostatných nájezdech Martin Hamrlík.

K obratu Karlových Varů zavelel Jan Košťál, který vedení Vítkovic nejdříve snížil a krátce před druhou sirénou i vyrovnal. Vítězný gól pak v polovině třetí části hry přidal jeho spoluhráč Kumstát.

Zápas jsme sledovali ON-LINE

Domácí šli do vedení už v šesté minutě, když vyloučení veterána Řezníčka využil Krenželok, který tečoval ránu obránce Barinky. Stejný hráč putoval na trestnou lavici také na začátku druhé části hry a Vítkovice se prosadily podruhé.

Stejnou mincí ale oplatili o pár minut později také hosté a Košťál snížil na 1:2. Pak se sice svěřencům kouče Hadamczika naskytla dokonce dvojnásobná početní výhoda, další branku z ní ale už nepřidali.

A tak se skóre znovu měnilo na druhé straně. Aktivní Košťál vypálil v 38. minutě z otočky a Štěpánek na jeho střelu nestačil zareagovat.

O osudu utkání nakonec rozhodla situace z poloviny třetí třetiny. Kumstát se nadechl k velkému sólu, vyškolil obranu Vítkovic, položil si i domácího gólmana a zasunul puk do klece.

Domácí sice v závěru Vary zatlačili a sahali alespoň po vyrovnání, Mensator ale za svá záda už další puk nepustil a Kristek pečetil stav do prázdné branky.

Hokejisté Litvínova sice získali ve čtvrtek jen bod, extraligu ale dál vedou.
Hokejisté Litvínova sice získali ve čtvrtek jen bod, extraligu ale dál vedou. | Foto: Bohumil Červenka

V nájezdech kralovali brankáři

Blízko porážce v normální hrací době byli také hokejisté Litvínova. Zlín vedl na jejich ledě po trefách Köhler a Balána ve 33. minutě už 2:0, vedoucí celek extraligy ale nechtěl prodat kůži lacino.

Už za tři minuty Lukeš v přesilovce snížil a pak podržel svůj tým také brankář Franěk, který lapil Leškovo trestné střílení.

Na začátku třetí třetiny se navíc znovu prosadil Lukeš a rázem bylo vyrovnáno. Litvínov byl lepší, další branku už se mu ale stejně jako Zlínu vstřelit nepodařilo do konce šedesáté minuty ani v následném prodloužení. A tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Hned v první sérii se dokázal na domácí straně prosadit střelec dvou gólů Lukeš, zlínský Leška však jako třetí v pořadí vyrovnal a pokračovalo se dál.

Poté kralovali oba brankáři a nájezdy dospěly až do sedmé série. V té se k puku postavil Martin Hamrlík a prokázal, že ač je obránce, tato herní činnost patří mezi jeho domény. Branda následně Sedláčka nepřekonal a Zlín si tak odvezl ze severu Čech dva body.

Brankovou přestřelku viděli diváci v Liberci. Bílí Tygři v ní nad Pardubicemi čtyřikrát vedli, nakonec se ale museli spokojit jen s bodem za prohru v nájezdech.

Hostům zajistil výhru Špirko, který překonal Hniličku při obou svých pokusech. Pletkovi se totéž na druhé straně nepodařilo.

Vítkovice Steel - Energie Karlovy Vary 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky:
6. Krenželok (M. Barinka, Petrovický), 24. Jurečka (Kuboš, Štěpánek) - 27. Košťál (Dobroň, Kumstát), 38. Košťál (Dobroň, Skuhravý), 51. Kumstát (Pech, Skladaný), 60. Kristek (Sailer, Kumstát)
Vítkovice: Štěpánek - Krstev, M. Barinka, Kuboš, Trnka, Jurečka, Ovčačík - Petrovický, Burger, Krenželok - Korhoň, Štefanka, Varaďa - Klimek, R. Hruška, Ondřej - Strapáč, Roman, Svačina
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Prošek, Mudroch, Řezníček, Němec, Čutta, Grof, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Sailer - Dej, Pech, Skladaný - Zucker, J. Bauer, Zaťovič

HC Litvínov - RI Okna Zlín 2:3 SN (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Lukeš (Černý, Šlégr), 45. Lukeš (Reichel, Šlégr) - 31. Köhler (Leška, Míka), 33. Balán Andrašovský), rozhodující nájezd Hamrlík
Litvínov: Franěk - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, Skuhrovec, Vobořil - Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Jánský, Branda, Trávníček - Šinkovič, Heinisch, Bahenský
Zlín: Sedláček - Bořuta, Galvas, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Nosek - Andrašovský, Balán, Balaštík, Köhler, Kollár, Kubiš, Leška, Mokrejš, Pšurný, Rachůnek, Vlach, Záhorovský

Bílí Tygři Liberec - HC Moeller Pardubice 5:6 SN (2:2, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Šimánek (Kašpařík), 6. Nedvěd (Jiruš), 21. Nedvěd (Nedorost, Pletka), 33. Harant (Kašpařík, Zíb), 42. Blatný (Šachl) - 9. Starý (Koukal, Čáslava), 12. Kolář (Starý), 28. Starý (Koukal), 33. Klejna (Rákos, Špirko), 53. Somík (Pivko, Snopek), rozhodující nájezd Špirko
Liberec: Fikrt (35. Hnilička) - Moravec, Jiruš, Zíb, Harant, Modrý, Hunkes, Kájínek - Nedorost, Nedvěd, Pletka - Podkonický, Kašpařík, Šimánek - Pabiška, Plodek, Víšek - Bartovič, Blatný, Šachl
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Píša, Kolář, Nakládal, Havíř - Tvrdík, Divíšek, Pivko - Kolář, Koukal, Starý - Cetkovský, Blažek, Somík - Klejna, Špirko, Rákos